Ali Güven'den çarpıcı detaylar...

Galatasaray'a yakınlığıyla bilinen işadamı Ali Güven, Sniejder transferinin detaylarına dair ipuçları verdi.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Ali Güven'den çarpıcı detaylar...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
21 Ocak 2013 23:36
Galatasaray'a yakınlığıyla bilinen işadamı Ali Güven, Sniejder transferinin detaylarına dair ipuçları verdi. Bu transferde Galatasaray'ın kendisinden manevi destek istediğini ve Inter Başkanı Massimo Moratti ve Sneijder'e olan yakınlığı sebebiyle görüşmeler gerçekleştirdiğini belirten Güven çok çarpıcı detaylar verdi. Telegol'e açıklamalarda bulunan Güven, şunları söyledi:

"Uzun zamandır İtalya'da yaşamam dolasyısıyla futbolun içimdeyim. Sneijder benim oturduğum yerde oturuyor. Hep beraberdik. Babasıyla ve kendisiyle çok yakın ilişkim var. Bu dönemde Galatasaray benden manevi yardım istedi ve elimden geleni yaptım."

"Galatasaray 4.5 milyon net ve maçbaşı paralarıyla beraber çok önemli bir transfer yaptı. Ben ona 'dışarıda oyndadığın futbolda sadece yıldız olarak kalırsın; fakat Galatasaray'da efsane olursun' dedim"

ANZHI'DEN ÇILGIN RAKAMI REDDETTİ

"Anzhi kulübü sezon başında ona 12 milyon Euro net ve 4 milyon bonuslarla bir teklif yaptı. Genç oluşu ve önünde uzun yıllar olmasından dolayı bu kabul edilmedi. Sneijder çok değişik bir çocuk. Kazanmayı seven ve arzu eden değişik bir oyuncu. Heyecan ve başarı istiyor. Biz büyük takımız ben küçük bir yerde duramam diyerek Inter'den ayrılma kararı aldı."

"INTER'DEN PARA İÇİN AYRILMADI"

"Inter 4.5 milyon Euro net para verdi; kalmadı ve Galatasaray'ın teklifini kabul etti. Galatasaray'ın onunla uzun süreden beri görüşmesi ve yaklaşımı onu ikna etti. Fatih Terim'in hırsı ve hedefleri, Galatasaray'ın ligdeki ve Avrupa'daki konumu ve hedefleri Sneijder'i etkiledi ve Türk futboluna önemli bir transfer oldu."

"KASIMPAŞA MAÇINI BERABER SEYRETTİK"

"Ben cuma günü Sneijder'in evindeydik. Kasımpaşa maçını beraber seyrettik. Galatasaray'ın diğer rakiplerini de seyretti. Galatasaray'ı beğendi ve ben bu takımda başarılı olurum dedi."

"SNEIJDER: 'BEN TÜRKÜM'"

"Ben geçen sene İstanbul'a onu davet ettim ve geldiler. Burada 5 gün geçirdik. Ben Türk'üm diyor, Hollandalı değilim ki diyor. Sneijder'in en yakın arkadaşları Türk ve buraya yakınlık duyuyor. Hiç bir egosu olmayan çok tatlı bir çocuk. Diğer takımların da sempati duyacağı bir transfer oldu. Sneijder Galatasaray'a gelmeye çarşamba günü karar verdi. Başkanın Sneijder transferinde Moratti ile kurduğu sıcak ilişki transferde etkili oldu."

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam