Süleyman Soylu: "Şampiyonluk kutlamaları kapanmadan sonra"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Süper Lig şampiyonluk kutlamalarıyla ilgili konuştu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Süleyman Soylu: 'Şampiyonluk kutlamaları kapanmadan sonra'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
12 Mayıs 2021 14:09
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'ın sorusu üzerine Süper Lig şampiyonluk kutlamalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Bakan Soylu, "Cumartesi günü bir diplomasiye ihtiyaç var. Şampiyonluk kutlamaları sokağa taşarsa... Sağolsun hem Giresunlular, hem de Adanalılar bunu çok minimum ölçekte tuttuklar. Sokakta görüntüler oldu ama her tarafa yayılmış bir görüntü olmadı. Oradaki yöneticiler idareciler sağolsun, çağrıda bulundular." ifadelerini kullandı.

"KAPANMANIN AKABİNDE KUTLAMALAR OLABİLİR"

"Şampiyonluk kutlamalarının tam kapanma döneminden sonra yapılması hususunda bir diplomatik müzakere yöntemi hem size hem valimize düşüyor." diyen Bakan Soylu, "O açıdan bu konuda bir tedbir alınması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü, üç takım da İstanbul'da. Türkiye'de de aynı şekilde olacak. İstanbul, bu konuda bir ilke kararı üretirse hep beraber oturup bir çağrıda bulunursak tam kapanma dönemine bir halel gelmeden, tam kapanmanın akabinde yapılabilir. Aynı şekilde ortak bir hareket kabiliyeti olur düşüncesi içerisindeyiz." sözleriyle konuşmasını noktaladı.

EURO 2020 Navigasyon
Tümü
TÜMÜ