Olaylar olaylar! Koridorlar da karıştı!

Avni Aker Stadı'nda oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçında bordo mavili ekibin kalecisi Tolga Zengin ve Fenerbahçe'nin tercümanı Samet Güzel arasında tartışma yaşandı.

Haber; Sporx.com ve Ajanslar
Olaylar olaylar! Koridorlar da karıştı!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
06 Mayıs 2012 20:05
Spor Toto Süper Final 5. hafta mücadelesinde oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçında olayların ardı arkası kesilmedi.

Maç öncesinde Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüse taşlı saldırıda bulunan Trabzonsporlu taraftarlar, maç içinde de sahaya attıkları yabancı maddelerle oyunun duraklamasına neden oldular.

İlk yarının son dakikasında Zokora'nın Emre Belözoğlu'na yaptığı faul sonrasında iki takım oyuncuları arasında gerilimli dakikalar yaşandı.

Hakem Mustafa Kamil Abitoğlu'nun ilk yarıyı sona erdirmesinin ardından Trabzonspor kalecisi Tolga Zengin, Fenerbahçe'nin tercümanı Samet Güzel ile tartıştı. Soyunma odası koridorlarına taşınan bu kavganın büyümesini araya girenler önledi.

Sadri Şener ile Semih Şentürk arasında gerginlik
Maçın ilk yarısının bitiş düdüğünün ardından Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş ve Aykut Kocaman da sahaya girerek maçın hakemi Mustafa Kamil Abitoğlu ile görüştüler.

Soyunma odası koridorunda iki takımın oyuncuları ve görevlileri arasında itişmeler olduğu, bu bölüme inen kulüp başkanı Sadri Şener ile Fenerbahçeli Semih arasında da gerginlikler yaşandığı öğrenildi.

Samet Güzel'den iddialara yanıt

Trabzonspor'un kalecisi Tolga Zengin'e küfür ettiği iddia edilen Fenerbahçe Kulubü'nün tercümanı Samet Güzel, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Öncelikle Tolga'nın annesinin hasta olduğunu duyduğunu belirten Samet Güzel, "Tüm kalbim Tolga'nın annesi ile beraber. Bunu kalben söylüyorum" dedi.

Samet maçın bitimi ile beraber tatsız şeyler yaşandığını doğrularken, herkesin birbirine yakışıksız sözler sarfettiğini belirtti. Sarı-lacivertli kulubün tercümanı, böylesine gergin maçlarda bu tür diyalogların doğal olduğunu da ifade etti. Maç sonunda Tolga'ya küfür etmediğini dile getiren Samet Güzel, "Benim Tolga'ya küfür ettiğimi gidip kim söylemişse yanlış yapmış, böyle bir şey yok. Herkes o anlarda yaşanan gerginlikte bir şeyler söylemiş olabilir. Ama şunu tekrar belirteyim ki, Tolga'nın annesine bir hakarette bulunmadım ve tüm kalbim şu an Tolga'nın annesi ile beraber" şeklinde konuştu.

 Tümü
TÜMÜ