Kocaman'dan zehir zemberek açıklama

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Trabzonspor maçının ardından hakemin kararlarını eleştirirken çıkan olaylar hakkında da açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com
Kocaman'dan zehir zemberek açıklama
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
06 Mayıs 2012 22:17
Fenerbahçe'nin Süper Final 5. haftasında Trabzonspor ile oynadığı maçın ardından sarı lacivertli kulübün teknik direktörü Aykut Kocaman açıklamalarda bulundu.

Yayıncı kuruluş Lig Tv'ye konuşan Kocaman, "Maç hakkında değerlendirme yapmamak lazım. Normal bir futbol ortamı yoktu. Böyle bir ortamda oynanabilecek en iyi oyunu oynadığı için futbolcularıma teşekkür ediyorum. Doğrusunu söylemek gerekirse bu hale nasıl geldik diye düşünmeliyiz. Bu her yerde böyle. Şiddet, nefret öfke biraz anlamsız. Bunun bir sonu olmalı. Burda oyun denen bir şey yoktu. İkinci yarı biraz daha 'oyuncuk' oldu. Ne sevinen sevinebiliyor, ne üzülen üzülebiliyor. O, ona ana avrat küfür ediyor, kimi kimine hırsız diyorlar ama hiç kimse aynaya bakıp 'ben neyim?' demiyor. O yüzden futbol konuşmanın bir anlamı yok" ifadelerini kullandı.

Hakemin kararlarını eleştiren başarılı hoca, "Hakemler özellikle bu ortamda ne kadar eleştirsek de halkın ve taraftarın psikolojisini tartmalılar, buna itiraz etmenin anlamı yok. Ancak kuralları esneyebildiği yere kadar esnetmeliler. Rakip takım oyuncuları da anlamak mümkün ama bunu bizim anlamamızla hakemin değerlendirmesi aynı olmamalı. Tamamen futbol dışı hareketlere izin vermesi halkın ve taraftarın nabzını tutmanın alakası olmamalı. Maç az daha elimizden gidiyordu. Bu mu yani olması istenen? Nereden nereye geldiğimiz düşünüldüğü zaman bütün Fenerbahçeliler için çok önemli. Finale gelmek değil kazanmak da istiyoruz. Türkiye'de iki kupa var, ikisinde de finaldeyiz, şükürler olsun. Söyleyecek başka bir şey yok" şeklinde konuştu.


Tümü
TÜMÜ