Nuri: "Ronaldo bana hep destek oldu"

Real Madrid'den önce Liverpool'a yarım sezon sonra da 1.5 yıllığına Dortmund'a kiralanan Nuri Şahin, Alman basınına içten ve samimi açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Nuri: 'Ronaldo bana hep destek oldu'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
25 Ocak 2013 14:36
Dortmund altyapısından yetişen, daha sonra Real Madrid'e transfer olan ancak sakatlıkları nedeniyle kadroya girmekte zorlanan, Liverpool'daki kiralık macerası 6 ay süren ve Dortmund'a 1.5 seneliğine kiralık giden Nuri Şahin, Alman medyasına bir röportaj verdi.

"EVE DÖNMEK MUHTEŞEM"

Bild gazetesinde yayınlanan röportajında oldukça samimi cevaplar veren Nuri, Werder Bremen maçında sonradan oyuna girmesinin kendisini heyecanlandırdığını dile getirdi; "Hatta eşim ve ailem bile çok heyecanlandı. Onların gözlerinin ıslandığını görebilirdiniz. Dortmund çocukluğumdan beri benim sevdiğim bir kulüp. Böyle duygusal zamanlarda sahadaki oyuna odaklanmak oldukça zor olabiliyor. Benim için eve dönmek muhteşem. Ailem ve ben her dakikasından keyif alıyoruz" diyerek duygularını dile getirdi.

"KLOPP VE MOURINHO'YU KARŞILAŞTIRMAK YANLIŞ"


Sonsuza kadar Dortmund'da kalıp kalmayacağıyla ilgili soruya 'neden olmasın' diyen Nuri, ayrılığının ya da geri dönüşünün altında hiçbir zaman paranın yatmadığını açıkladı. Klopp'un kariyeri ve hatta hayatında çok önemli bir yer tuttuğunu belirterek; "Klopp bir kalbi olduğunu belli eder, sizi dinler, zorlukları aşmanızda size yardımcı olur. İnsan doğasına dair inanılmaz bir bilgisi var. O her zaman tünelin ucundaki ışığı görür, her güne aynı, gülen yüz ifadesiyle başlar. Onunla çalışıyor olmaktan ötürü çok mutluyum" dedi. Mourinho ve Klopp'un karşılaştırılmasının çok yanlış olduğunu ve ikisinin farklı anlayışları olan hocalar olduğunu belirterek; "Dünyanın en iyi 5 hocasından 2'siyle çalıştığım için çok mutluyum." dedi.

"RONALDO'NUN YERİ AYRI"

Real Madrid'deki yıldızların oldukça iyi insanlar olduğunu ancak Cristiano Ronaldo'nun yerinin ayrı olduğunu belirtti; "Zor zamanlarımda bana defalarca kez cesaret verdi. O bana iyi bir futbolcu olduğumu ve asla korkmamam gerektiğini söyledi. Cristiano bana ne kadar yardımcı olduysa da en büyük destekçim sportif direktör Zidane'dı. Orada çok, çok iyi dostluklar kurdum." diyerek, ayrıca Mourinho'nun kendisine hiçbir zaman 'git' demediğini sadece kendinisini kalmak istemediğini açıkladı.

 

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam