Hırvatlar açıkladı: "San Siro'da koronavirüs!"

Hırvatistan'da rastlanan ilk koronavirüs vakasıyla ilgili gerçekler ortaya çıktı. Hırvat futbolsever Atalanta - Valencia mücadelesini seyretmek için Milano'ya maç günü gittiği ve bir sonraki sabah döndüğü anlaşıldı.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; EPA
Hırvatlar açıkladı: 'San Siro'da koronavirüs!'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
25 Şubat 2020 17:31
Hırvatistan'da rastlanan ilk koronavirüs vakasıyla ilgili gerçek ortaya çıktı.

Hırvat basınında yer alan habere göre; Hırvatistan'da koronavirüs testleri pozitif çıkan Hırvat futbolsever, virüsü Milano'da kaptı. Korkutucu olan gerçek ise Mihaljevic'in İtalya'ya Atalanta ile Valencia arasındaki maçı izlemek için gitmiş olması ve San Siro'da o gün 40 bin kişiyle birlikte maçı seyretmesi...

Maç günü Milano'ya giden Hırvat futbolsever, bir sonraki gün Hırvatistan saati ile sabah 8'de ülkeye geri dönüş yaptı. Kontrol için bekletilen Mihajlevic'in koronavirüs testleri pozitif çıktı.

Hırvatistan'ı endişeye sevk eden durum ise İtalya'da çalışan birçok Hırvat'ın koronavirüsün tespit edildiği tarihler arasında iki ülke arasında seyahat ettiği gerçeği.

"KORONAVİRÜSÜ MILANO'DA KAPMIŞ"

Genç futbolseverin karantina altına alındığı hastaneden yapılan açıklamada, "Genç adam, kendini çok iyi hissediyor. Hastalığı şu an başlangıç aşamasında." ifadeleri kullanıldı.

Hükümet adına açıklama yapan Sağlık Bakanı Vili Beros, "Genç adam, 19-20 Şubat tarihleri arasında Milan'da bulunmuş. Koronavirüse burada yakalandığına inanacağımız veriler var elimizde. Umarız, iyileşir. Şu an genç vatandaşımızla temas kuran herkesi karantina altına alıyoruz." ifadelerini kullandı.

DÖRT VALENCIA TARAFTARINDA KORONAVİRÜS ŞÜPHESİ

Valencia şehri epidemik hastalıklar genel müdür yardımcısı Hermalinda Vanaclocha, "Öncelikle, enfekte olan 4 vatandaşımızın Milano'da kaç gün geçirdiğini bilmiyoruz. Virüsü maçta kapıp kapmadıklarına dair de elimizde bir veri yok. Ancak, hastalığın tüm belirtileri mevcut ve karantina altına alındılar. Koronavirüs mü, yoksa başka bir hastalık mı olduğuna dair kısa süre içerisinde net bir açıklama yapacağız." ifadelerini kullandı.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ