"Misimovic'i Polat kadro dışı bıraktı"

Galatasaray'da gündem adam olan Mehmet Helvacı, Misimovic'i Hagi'nin değil Adnan Polat'ın kadro dışı bıraktığını söyledi.

Haber; Hürriyet
Abone Ol
'Misimovic'i Polat kadro dışı bıraktı'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Mart 2011 08:31
G.Saray'da başkan Adnan Polat'a karşı bayrak açan Mehmet Helvacı katıldığı bir tv programında ilginç açıklamar yaptı.

Helvacı eleştiri oklarını yine başkan Adnan Polat'a yönlerdi. Sarı kırmızılı yönetici kamuoyunda Misimovic'in Hagi tarafından gönderildiğinin doğru olmadığını söylerken bu konuda asıl sorumlunun Adnan Polat olduğunu açıkladı.

Helvacı sunları söyledi:

Sezgin, ‘Rijkaard ipi kaçırmış' dedi

“Galatasaray'ın şu an bir başkanı vardır. Başarısız da olsa istenilenleri yapmasa da o başkandır. Galatasaray'ın başkanı sözlerine itimat edilmelidir. Ama başkanlık koltuğunun arkasına saklanıp her istediğini yapamaz.

Bizim yollarımız Rijkaard ile Adnan Sezgin'in gönderilip gönderilmemesi sonrası ayrıldı. İlk yarıdaki Ankaragücü yenilgisi sonrası 8. haftadaki, Sezgin maçtan sonra gelip ‘Rijkaard ipi kaçırmış' dedi. Biz onun ipi kaçırdığını görmüştük.

Yanlışları 4 ay önce başkana söyledim

Sezgin, 24 saat Florya'da çalıştığını söyleyen biri. Bunu daha önceden görmeliydi. Bize haber vermeliydi. Demek ki o geçirdiği saatleri uzun kullanmıyordu. Bu yüzden gönderilmesi gereken Rijkaard'ın olmadığını söyledim o zaman. Ben bu yalnışları tam 4 ay önce başkana söyledim.

Bu sorumluluğu üzerimize almamız gerekirdi. İlk olarak sen açıklama yap başkan olarak 2. başkan olarak da ben çıkıp açıklama yapayım. Ya toplu istifa edelim, ya da erken seçime gidelim. Eğer bunları yapmazsak ben imza toplayacağım ve kongreye gideceğimi yüzüne söyledim.

Galatasaray'ı mahkemeye götürmez

Biz gemiyi çalkantılı bir şekilde limana yanaştırmaya çalışıyoruz, aslında tek bir liman var o da genel kurul. Erken seçimden başka çare yoktur. Ama erken seçim olmazsa toplanan imzalarla erken seçime gidilmesi şarttır. Ama ben Polat'ın gönlünün el vermeyeceğini ve Galatasaray'ı mahkemelere götürtmeyeceğini düşünüyorum. Bunu istemese mahkeme kanalı ile de hallederiz gerekirse.

Biz, yönetim olarak çok hata yaptık

Düşünebiliyor musunuz, G.Saray Başkanı, teknik direktörün kadro dışı bıraktığı Misimoviç'i affedemeyecek. Aslında oyuncunun kadro dışı kalmasını isteyen başkandır. Maalesef biz yönetim olarak bu hataları çok yaptık. Hagi'ye de bu yönde açıklama yapması için talimat verdi.

Hagi'ye karşı çıktım

Hagi futbolcularla şahsi yarışa giren bir kişiliğe sahip. Geçen sene takımın başına geçecekti. Ancak ben karşı çıktım. Hagi ilk dönem G.Saray'ın başına geldiğinde bir maçta Necati'nin koşma taklidini yapmıştı kulübede. Yönetici arkadaşlara dedim ki, bu durumda hangi oyuncu hocasına güvenir ve saygı duyar.

G.Saray'a zarar verdik

G.Saray'ın her zaman için misyonu ekoldür. Biz bu ekolü yapmak için Rijkaard'ı almıştık. Ona destek vermeliydik. Ama olan şu ki, transferler yapılan yalnıştı. Bu yüzden bu ekolü yapamadık. Biz yönetim olarak yeni bir hoca ve futbolcular alma yoluna gidip G.Saray'a zarar vermeyi seçtik.

EURO 2020 Navigasyon
Tümü
TÜMÜ