Ne zaman Türk statüsünde oynayabilecek?

Herkes bu sorunun cevabını merak ediyor. Fenerbahçeli Alex de Souza Türk vatandaşlığı için yaptığı başvuru tarihinden itibaren 5 yıl daha vatandaşlık için gereken ikamet şartlarını yerine getirmek zorunda. Brezilyalı ancak 5 yıl sonra, yani 39 yaşında ligde Türk statüsünde oynayabilir.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Ne zaman Türk statüsünde oynayabilecek?
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
19 Nisan 2011 15:21
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Alex de Souza'yı huzurunda kabul etti. Görüşmeye damgasını vuran olay ise  Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Alex de Souza'nın, Türk vatandaşlığına geçme isteğini bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a iletmesi oldu.

Futbol kamuoyunda yankı yaratan bu haberin ardından, eğer başvurusu kabul edilirse Alex'in 'ne zamandan itibaren Türk statüsünde' Süper Lig'de oynayabileceği konusu sporseverler arasında merak konusu oldu. İçişleri Bakanlığı'nın son değişen talimatnamesine göre Brezilyalı isim bu başvurusundan 5 yıl sonra Türk statüsünde oynayabilecek.

Bu durum akıllara Alex de Souza'nın neden bu başvuruyu yaptığı sorusunu akıllara getirdi. 14 Eylül 1977 doğumlu futbolcu, 2016 yılında Türk statüsünde oynama hakkını elde edecek. Bu tarihte 39 yaşında olacak Alex de Souza'nın, bu yaşta futbol hayatını sürdürüp sürdürmeyeceği ya da Fenerbahçe'de kadroya girip giremeyeceği tam bir soru işareti.

Başarılı futbolcu Fenerbahçe ile geçtiğimiz Şubat ayında sözleşme yenilemişti. Fenerbahçe ile Alex'in sözleşmesi Mayıs 2013'te sona erecek.


EURO 2020 Navigasyon
Tümü
TÜMÜ