Faroe Adaları'nın hocası: "Zavallı Stefan Kuntz"

Hakan Ericson, "Onlar profesyonel ve baskı altındalar. Lüksemburg beraberliği Türkiye'de kabul edilmiyordu. Bize yenildikten sonra dikkat ettiniz mi (gülerek) zavallı Stefan Kuntz'un basın toplantısı 1 saatten fazla sürdü." dedi.

Haber; Akşam, Fotoğraf; TFF
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Faroe Adaları'nın hocası: 'Zavallı Stefan Kuntz'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
29 Eylül 2022 08:28
Türkiye'ye karşı tarihinin en görkemli galibiyetini alan 50 bin nüfuslu Faroe Adaları'nın hocası hala gündem olmaya devam ediyor. İsveçli olan Hakan Ericson'un ismi şimdi kendi ülkesinin teknik adam adayları arasında geçiyor. Ancak o bu konuda çok istekli değil.

Faroe Adaları'nda çok eğlendiğini, Türkiye'ye karşı alınan galibiyetin de bu eğlencenin önemli bir parçası olduğunu söylüyor.

YAĞMUR-RÜZGAR-MOTİVASYON

İşte Ericson'un o galibiyet ve Kuntz hakkındaki önemli açıklamaları:

"Hayır, gerçekten İsveç'in başına geçmek istemiyorum. Umarım onlar kendi potansiyelleriyle ayakta kalabilirler. Doğal olarak İsveç futbolunu takip ediyorum. Türkiye'ye karşı aldığımız galibiyet bizim için çok büyük bir sonuç. Daha iyi sonuçlar almayı da hedefliyoruz.

Açıkça görülüyor ki burada evimizde oynarken Türkiye'yi zorlayan yağmur ve rüzgardan daha çok motivasyonumuzdu. Ama onlar profesyonel futblcular ve bence evlerinde çok baskı altındalar. Daha önce Lüksemburg beraberliği ile buraya geldiler. Türkiye için bu kabul edilemez bir sonuçtu. (Gülerek) Basın toplantısında sorulara cevap vermek zorunda kalan Zavallı Kuntz'a dikkat ettiniz mi? 1 saatten fazla konuştu."

HEYECAN VERİCİ ZORLUKLAR VAR

"Ben Faroe Adaları'ndayım ve buraya kariyer yapmak için gelmedim. Futbol için buradayım, çünkü eğlenceli ve gelişiyor. Bu doğrultuda düşünüyorum. Bu benim yolculuğum. Önce Faroe Adaları ile bazı şeylerin mümkün olmayacağını düşündüm. Ama sonra mümkün olmayan nedir diye düşündüm. Şampiyonluklar kazanmak mı? Başka heyecan verici zorluklar da var. Şimdi Türkiye'ye karşı bu sonucu aldık. Çok eğlenceli bir iş."

 

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam