Emre ve Kruse yoksa F.Bahçe'de "sıkıntı" var

Fenerbahçe, Denizlispor'u deplasmanda 2-1 yenerek zirve yolundaki yürüyüşünü sürdürdü ancak oynanan futbol sarı-lacivertli taraftarları pek memnun etmedi.

Emre ve Kruse yoksa F.Bahçe'de 'sıkıntı' var
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
21 Ekim 2019 12:45
Fenerbahçe, Denizlispor'u deplasmanda 2-1 yenerek zirve yolundaki yürüyüşünü sürdürdü. Msx Kruse'un yokluğunda Denizlispor karşısına çıkan Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu da maçın 65. dakikasında sakatlığı sebebiyle oyundan çıkınca Fenerbahçe'nin oyununda ciddi aksamalar meydan geldi.

Sabah Gazetesi'nden Gürcan Bilgiç de Max Kruse ve Emre Belözoğlu olmadan Fenerbahçe'nin aklı ve beyninin olmadığının altını çizdi. Bilgiç'in yazısından ilgili bölümler şu şekilde;

Max Kruse'nin yokluğunda 4-1- 4-1 oynayan Ersun Yanal, Muriqi'i Emre ile desteklemeyi düşünüyordu muhtemelen. Ancak kalabalık ve adama yakın orta saha savunmasında, bir türlü top Emre'ye geçirilemedi. Sonuçta kaptan, kendi işini görmek adına bölgesinden uzaklaşınca, ceza alanı önünde varyasyon yapma ihtimali de kalmadı. Gol, derslik bir hücumla geldi. Hani "O anı beklemek" denir ya, Isla'nın bindirmesi, arka direğe yüksek ortası ve Muriqi farkıyla pozisyon gelişti. Top önce üst direğe, sonra Tolga Ciğerci'nin önüne geldi.

Emre'nin doğru zaman ve yerde yaptığı baskıyla kaptığı topla gelen ikinci golle maçın bittiğini de sandılar. Genç Altay buna "izin" vermedi. Boşa çıktı, kalesinde topu gördü ve son 20'ye yeni bir maç ile girdik. Panik belirtilerinin üstüne gidecek Gustavo dışında oyuncu olmadı. Risk alan rakibi akıl oyunu yerine, "ileriye vur" kararlarıyla önlemeye çalıştılar. Belki istediği sonucu alan bir takım var ama, Max Kruse ve Emre'nin olmadığı bir Fenerbahçe'nin ne aklı kalıyor, ne de fikri.Tümü
TÜMÜ