Eleştiri! "Wesley Sneijder inşallah gelmez"

Galatasaray'da Wesley Sneijder karmaşası yaşanmaya devam ediyor. Sarı-kırmızılı yönetime eleştirilerin dozajı da artmaya başladı.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Eleştiri! 'Wesley Sneijder inşallah gelmez'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
16 Ocak 2013 11:22
Galatasaray'da Wesley Sneijder transferi artık sarı-kırmızı taraftarların ve spor kamuoyunun sınırlarını zorlamaya başladı. Özellikle Galatasaray taraftarının bir televizyon kanalında duyurulan "Sneijder şu an uçakta, İstanbul'a geliyor" haberinin ardından havaalanına akın etmesi büyük tartışmaları da beraberinde getirdi.

Galatasaray taraftarının bir kısmı Wesley Sneijder'in transferinin uzamasından dolayı hem Hollandalı oyuncu hem de yönetimi eleştiri yağmuruna tutarken; sert bir eleştiri de Zaman Gazetesi'nin deneyimli kalemlerinden Ahmet Çakır'dan geldi. Çakır, 16 Ocak tarihinde kaleme aldığı yazısında "Sneijder transferi inşallah olmaz" şeklinde bir yorumda bulundu.

"Yaklaşık 10 gündür futbol gündeminin 1 numaralı maddesi Wesley Sneijder’in Galatasaray’a transferi. Üstelik sadece yurtiçinde değil dışarda da epeyce yankılanan bir hamle bu. O bakımdan Sarı Kırmızılı yönetimin Hollandalı oyuncuya talip olmakla bile büyük bir rüzgar oluşturduğunu görmezden gelemeyiz. Gerçi sonrasında bunun bir faturası olur. Transferin gerçekleşmemesi halinde kaçınılmaz olarak ‘beceriksizlik’ suçlamaları gündeme gelir. Geçmişte de benzer durumların yaşandığı hatırlanıp hesap topluca sorulur. O kadarla da kalmaz, takımın karşılaştığı kötü sonuçlarda da ‘Almazsanız Sneijder’i, işte böyle olur!’ türünden başağrıları doğar.

Nitekim daha şimdiden “Yüzde 95 geliyor” sözlerinin fos çıkmasından ya da en azından henüz gerçekleşmemesinden doğan sıkıntılar kapıda. Taraftarın havaalanına gitmesine yol açabilecek kadar kesin açıklamaların doğru çıkmayışı birkaç gün sonra yönetimin saklanacak yer aramasına neden olabilir. Bu çaptaki bir oyuncunun gittiği her takıma önemli katkılarda bulunacağı ortada. Ancak dengeleri bozabilecek maliyeti ve çıkabilecek başka sorunlar gözden uzak tutulmamalı. Daha şimdiden başlayan eşiyle ilgili birtakım yayınlar bile ileriki günlerde takımı etkileyecek bir sıkıntıya dönüşebilir.

Farkındaysanız teknik heyet ve takımda sessiz bir bekleyiş sözkonusu. Sneijder transferiyle ilgili o kesimde herhangi bir heyecan ya da en azından beklenti görülmüyor. Çünkü bu tür transferlerin oluşturduğu rüzgar çoğu zaman önce bulunduğu yeri yıkar. Geçmişte bunların sayısız örneği görülmüştür. Galatasaraylılar en azından Kosecki olayını hatırlasınlar, yeterli olur. Sarı Kırmızılı takım zaten ligin en güçlü iki kadrosundan birine sahip. Avrupa’da başarı konusunda ise sınıra gelindiğini zaten herkes kabul ediyor. Yani Sneijder’i transfer edip de finale doğru filan yürüyecek değilsiniz. Tam tersine ligdeki olası başarısızlıklar için bile ‘Parayı o aldı, oynasın da takımı kurtarsın!’ durumu ortaya çıkabilecektir."onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
Tümü
 Reklam