Aysal gibi F.Bahçe'nin CEO'su da...

Fenerbahçe’nin yeni CEO’su Hakkı Hasan Yılmaz göreve gelmesinin ardından Galatsaray Başkanı Ünal Aysal gibi "Ben futboldan anlamam" dedi.

Haber; Milliyet
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Aysal gibi F.Bahçe'nin CEO'su da...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
16 Ocak 2013 10:21
Fenerbahçe'nin yeni CEO'su Hakkı Hasan Yılmaz, sarı-lacivertli kulüp ve futbola bakışı konusunda ilginç açıklamalarda bulundu. Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın göreve geldiği gün söylediği "Ben futboldan anlamam" sözlerini Fenerbahçe'nin CEO'su Hasan Yılmaz'da tekrarladı.

Başkan Aziz Yıldırım'ın isteği ve hedefleri doğrultusunda kulübün kurumsal yapılanması çerçevesinde göreve başlayan Yılmaz planlarını anlatırken, yeni işinin kendisi için farklı anlamlar taşıdığının altını çizdi. Yılmaz, "Ben Fenerbahçeliyim. Bu görev öncelikli olarak benim için bir gönül işi. Kulübü iyi yerlere getirmek amacındayım ve bunun için elimden gelen gayreti göstereceğim" ifadelerini kullandı.

"Futboldan anlamam"
Ülkede herkesin futboldan anladığını belirten Fenerbahçe'nin yeni CEO'su, "Ben futboldan anlamam. Herkes zaten futbolu biliyor. Kulüple ilgili ve çalışanlarla ilgili de çok fazla bilgim yok. Göreve başlarken az bilgi sahibi olmak aslında bir avantaj. Çünkü böylelikle işleyişi daha çabuk ve kolay öğreniyorsunuz" diye konuştu.

Başkan'la tanışmamıştım
Başkan Aziz Yıldırım ile daha önce bir tanışıklığı bulunmadığını da belirten Yılmaz, "Göreve başlamadan önce bir araya geldik. El birliği ile belirlenen hedeflere ulaşacağımızı düşünüyorum" dedi.

Kimdir?

1995 yılında bir yıl süre ile Pepsi-Co/Frito Lay organizasyonuna bağlı Uzay Gıda şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve CEO'luğu görevini üstlendi. 1996 yılında Unilever'in Türkiye'de çoğunluk hissesine sahip olduğu tüm dokuz şirketin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su olarak yeniden göreve çağrıldı.

2002 yılında KOÇ Holding Gıda, Perakende ve Turizm Başkanı olarak atandı. 2010-2012 yılları arasında Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. CEO-İcra Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

2012 yılı Haziran ayı itibari ile MİGROS Ticaret A.Ş. ye bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Aynı zamanda MUDO Danışma kurulu üyesi.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam