Drogba için bir açıklama daha! "Sıkıntı yok"

- SPORX ÖZEL - Fildişi yıldız Didier Drogba'nın Galatasaray'a transferinde kilit bir rol oynayan FIFA menajeri Ceylan Çalışkan, Shanghai Shenhua'nın yaptığı açıklamanın hiçbir geçerliliği olmadığını söyledi.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Drogba için bir açıklama daha! 'Sıkıntı yok'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
30 Ocak 2013 12:01
- SPORX ÖZEL - Fildişi yıldız Didier Drogba'nın Galatasaray'a transferinde kilit bir rol oynayan FIFA menajeri Ceylan Çalışkan, Shanghai Shenhua'nın yaptığı açıklamanın hiçbir geçerliliği olmadığını söyledi.

Galatasaray'ın Drogba ile 16 Ocak'tan sonra sözleşme imzaladığını ifade eden Çalışkan, "Shanghai Shenhua ne açıklama yaparsa yapsın nereye başvurursa başvursun sonuç bellidir. Galatasaray Kulübü, Drogba'nın transferini teammüllere uygun şekilde yapmıştır. Oyuncunun, Shanghai Shenhua ile 16 Ocak'a kadar bir sözleşmesi vardı ve Çin kulübü oyuncunun parasını 3 aydır ödemedi. Drogba da sözleşmesinden doğan fırsatı değerlendirdi ve sözleşmesini feshetti. Bu konuda hiçbir şey çıkmaz, tüm evraklar zaten Galatasaray Kulübü'nün elinde de var." dedi.

3 HAFTALIK PROSEDÜR VAR... 

Galatasaray Kulübü'nün Didier Drogba konusunda hiçbir tedirginlik yaşamadığını ifade eden Çalışkan, "Galatasaray, Didier Drogba'nın sözleşmesini feshetmesinin ardından harekete geçti ve transferi noktaladı. Oyuncunun sözleşmesinde bir madde vardı ve bu madde de ekonomik yükümlülükten kaynaklanıyordu. Şimdi, 3 haftalık ufak bir prosedür var, o süre beklenecek. Onun dışında en ufak bir sorun dahi bulunmuyor" ifadelerini kullandı.

RIBERY VE FERRARI ÖRNEKLERİ 

Çalışkan ayrıca, futbolcuların sözleşmelerindeki 'fesih' maddesinin çok önemli olduğunu belirterek, "Daha önce Ribery ve Ferrari konusunda da aynı şeyler yaşandı. Bu oyuncular, ücretleri ödenmediği için sözleşmelerini feshettiler ve daha sonra Türk kulüpleri FIFA'ya gitti ancak bir sonuç çıkmadı. FIFA'nın bu konudaki tavrı çok net" şeklinde konuştu.

HABER: Fatih ŞAMLIOĞLU
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Yasal Uyarı: Bu haber kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tümü
 Reklam