G.Saray'ı şok eden açıklama!

Galatasaray'ın yeni transferi Didier Drogba için Shanghai Shenhua kulübü bir açıklama yaptı.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
G.Saray'ı şok eden açıklama!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
30 Ocak 2013 11:20
-SPORX - Galatasaray'ın flaş transferi Didier Drogba konusunda Çin cephesinde sıcak gelişmeler yaşanıyor. Fildişili yıldızın eski kulübü Shanghai Shenhua yaptığı açıklamada, Galatasaray'ın Didier Drogba konusunda 'ihlal' yaptığını ve Drogba'nın hala Shanghai Shenhua'nın sözleşmeli futbolcusu olduğunu duyurdu. Drogba ile yaptıkları 2.5 yıllık sözleşmenin geçerliliğini koruduğunu duyuran Shanghai Shenhua kulübü, konuyu FIFA'ya taşıyacaklarını da belirtti. 

Didier Drogba ile 2,5 yıllık bir kontrat imzalandığını belirten Çin kulübü, "Kulüp büyük şok yaşamıştır. Drogba hala bizim sözleşmeli futbolcumuz. Shanghai Shenhua yatırımlarını korumak için gerekli kanıtları FIFA'ya sunmaya hazır." ifadelerini kullanarak transferin FIFA'ya taşınabileceğinin sinyallerini verdi.

Shanghai Shenhua kulübü açıklamasında, Galatasaray'ı suçlayıcı ifadeler de kullanarak; sarı-kırmızılı kulübün önce kendileri ile görüşmesi gerektiğini ve direkt olarak Drogba ile yapılan görüşmelerin uygun olmadığını belirtti. 

Yapılan açıklamada: "Galatasaray resmi sitesinden Didier Drogba'yı transfer ettiklerini açıkladığında, -kontrat altındaki bir oyuncunun önce kulübüyle görüşülmesi kuralını ihlal ettiklerinde- kulüp büyük bir şok yaşamıştır. Drogba'nın Şampiyonlar Ligi'nde oynama isteğini anlayışla karşılıyoruz. Ancak Shanghai Kulübü ve Drogba 1 Temmuz 2012'de, 2,5 yıllık, bazı sorumluluklar ve yaptırımlar gerektiren bir sözleşme imzaladı. Drogba geçerliliğini hala sürdüren bir kontrat ile  Shanghai Shenhua Futbol kulübünün bir elemanıdır. Shanghai Shenhua yatırımlarını korumak için gerekli kanıtları toplayarak, sonuçlarını FIFA'ya sunmaya hazırdır." denildi.

Didier Drogba'nın transferinde kilit bir rol oynayan menajer Ceylan Çalışkan, Shanghai Shenhua'nın Fildişili yıldız için sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerini getirmediğini ve sözleşmenin tek taraflı olarak feshedildiğini duyurmuştu.

29 OCAK, SPORX'TEN İLK SİNYAL

- DROGBA'DA KRİZ - TIKLAYIN...


GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam