Drogba’nın lisansı istendi

Wesley Sneijder'in ardından Didider Drogba'yı da renklerine katan Galatasaray, Fildişili futbolcunun lisansı için resmi başvuruda bulundu.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Drogba’nın lisansı istendi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
29 Ocak 2013 17:38
SPORX ÖZEL – Hollandalı yıldız Wesley Sneijder’in ardından tarihi bir transfere daha imza atan G.Saray, kulübü ile sorunlu bir şekilde yollarını ayıran Didier Drogba için resmi başvurusunu yaptı.

Sarı-kırmızılı kulüp yıldız futbolcunun İngilizce yapılan sözleşmesini Pazartesi günü Türkiye Futbol Federasyonu İstanbul Bölgesine gönderdiği ortaya çıktı. Futbol Federasyonu da Drogba’nın lisansı için aynı gün Çin Futbol Federasyonu'na resmi müracaatını yaptı. TFF yetkilileri Salı günü 17.00 itibariyle Çin Futbol Federasyonu'ndan kendilerine bir dönüş olmadığını 7 günlük süre içinde Çin Futbol Federasyonundan lisansın gelmemesi halinde lisansın FIFA’dan isteneceğini belirttiler.

Futbol federasyonu yetkilileri G.Saray takımının Şampiyonlar Ligi’ndeki Schalke 04 maçı  için futbolcu isim listesini 1 şubat 2013 günü UEFA’ya teslim etmesi gerektiğini, Drogba’nın lisansının daha geç bir tarihte gelmesi halinde dahi lisans başvurusunun 28 ocak 2013 günü yapılmasından dolayı Drogba’nın Schalke 04 maçında oynamasının mümkün olduğunu belirttiler. 
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam