Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Celtics, Paul Pierce'ın 34 numaralı formasını emekli etti

Boston Celtics efsanesi Paul Pierce'ın 34 numaralı forması, geçtiğimiz gece oynanan Cleveland Cavaliers karşılaşması sonrasında düzenlenen törende emekliye ayrıldı.

Boston Celtics efsanesi Paul Pierce'ın 34 numaralı forması, geçtiğimiz gece oynanan Cleveland Cavaliers karşılaşması sonrasında düzenlenen törende emekliye ayrıldı.

Ailesiyle birlikte gelen Pierce, öteki Celtics efsaneleri ve Boston'ın geçmişte kazandığı 17 şampiyonluk bayraklarının yanında numarasıyla yerini aldı. Pierce, elindeki 2008 NBA Finallerinde kazandığı Larry O'Brien kupasını saha ortasında havaya kaldırarak, taraftarların kendisine "Teşekkürler Paul Pierce" şeklinde tezahürat edişini dinledi.

Pierce, bu etkinlik hakkında şu ifadeleri kullandı:

"Bunu hiç beklemezdim, özellikle de rakiplerden gelen bu tebriklere. Bu, benim kariyerim boyunca yarattığım etkiyi ve gösterilen saygıyı görmemi sağladı. Kobe'nin, LeBron'un konuştuğunu duydunuz. Öyle göze çarpan, reklamları olan veya ayakkabısı çok satan bir oyuncu değildim, ama saygı duyulan bir oyuncuydum ve arenalarına gittiğim oyuncular, hazır olmaları gerektiğini bilirlerdi. Bana o kişilerin övgüyle bahsetmesi benim için çok şey ifade ediyor çünkü Magic Johnson idolüm, Kobe ise en büyük rakibimdi. Çok manalı."
"Eğer Hall of Fame'e falan giremezsem bile, Celtics için emekli bir numaram olması bana yeter. Benim için bu yeter. Bundan başka her şey bunu daha da güzelleştirir."

Tören öncesi, Boston efsanesi Bill Russell da Pierce'ı şu şekilde tebrik etti:

"Paul, bir atletin yaşayabileceği en güzel şeylerden biri, bir Celtic olarak emekli olmaktır. Seninle gurur duyuyorum ve bir Celtic olmandan da gurur duyuyorum. Tebrik ederim."

Pierce, Celtics tarihinde numarası emekli edilen 22. oyuncu. Kendisi, halihazırda önceki emekli edilmiş numaraların olduğu bir bayrağa eklendi. Bu numaralar Dennis Johnson (3), Larry Bird (33), Kevin McHale (32), Reggie Lewis (35), Robert Parish (00), ve Cedric Maxwell'a (31) aitti.
7/24 NBA TÜRKİYE