Benitez: "Kadro yeterince büyük değil"

Dünyanın transfer için en çok para harcayan kulüplerinden olan Chelsea'de teknik direktör Rafael Benitez oyuncuların 'azlığından' yakındı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Benitez: 'Kadro yeterince büyük değil'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
27 Ocak 2013 01:06
Dünyanın transfer için en çok para harcayan kulüplerinden olan Chelsea'de teknik direktör Rafael Benitez oyuncuların 'azlığından' yakındı. 21 Kasım 2012'de takımı Devler Ligi şampiyonu yapan Roberto Di Matteo'dan devralan İspanyol çalıştırıcı ilginç söylemlerde bulundu.

Benitez, "Çok fazla oyuncumuzu dinlendiremiyoruz; çünkü belirli bölgelerde alternatif üretecek kadar geniş bir kadroya sahip değiliz" ifadelerini kullandı.

Bu konuyu Maviler'in Rus patronu Roman Abramovich'e de ilettiğini söyleyen başarılı teknik adam, "Kulübün sahibiyle olumlu bir görüşme gerçekleştirdim ve bu düşüncemi söyledim; o da beni dinledi. Fakat şu anda takımıma konsantre olmalıyım. Frank Lampard ve Ramires'i sürekli oynatmak durumundayım; çünkü sakat ve cezalıların yanı sıra Afrika Uluslar Kupası'nda bulunan iki oyuncumuzdan yoksunuz. Bir ayda 9 maç oynadık ve oyuncularımız biraz yorgun. Bu oyuncular dinlendirildiğinde gerçek fark görülecektir" şeklinde konuştu.

21 milli futbolcuyu kadrosunda bulunduran ve takımın toplam değerinin 292 milyon sterlin olduğu belirtilen Chelsea'de Benitez'in bu isteği Ada basınınca eleştiri konusu yapıldı.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam