Zarate'den başkanına tokat gibi mesaj!

Fenerbahçe'nin transfer listesinde yer aldığı ifade edilen Lazio'nun Arjantinli golcüsü Mauro Zarate ile ilgili hocasından menajerine kadar herkes bir şeyler söyledi; son konuşan ise Zarate oldu!

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Zarate'den başkanına tokat gibi mesaj!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
05 Ocak 2013 08:51
Fenerbahçe'nin transfer gündeminde yer alan Lazio'nun Arjantinli yıldızı Mauro Zarate gemileri yaktı...

Başarılı 10 numara, kendisine ait Twitter hesabından yazdığı, "Roma'dan Formello civarında bir çoban olmak için ayrılıyorum!" cümlesi ile kafaları karıştırdı. Ancak bu cümlenin altında yaklaşık 5 aylık bir mazi yatıyor...

FORMELLO'DAN GELEN FORMELLO'YA GİDER

Sezon öncesinde talipleri bulunan ve Lazio Başkanı tarafından da satılması uygun görülen Zarate için, o dönemde başkan Lotito, "Zarate'yi Galatasaray ve Marsilya istedi ancak kendisi gitmemeyi tercih etti. Formello'da çoban olmak isterseniz hayat size istediklerinizi verir." sözlerini kullanmıştı. Oyuncusuna adeta bir deyim üzerinden mesaj gönderen Lotito, cevabını gecikmeli de olsa Zarate'nin Twitter hesabından almış oldu. Futbolcunun bundan sonra Roma'da kalması beklenmezken yeni durağının İngiltere ya da Fenerbahçe olacağı düşünülüyor.

PETKOVIC'DEN DOLAYLI VEDA

Lazio Teknik Direktörü Valdimir Petkovic de yaptığı açıklamada oyuncusuna bir nevi veda cümleleri armağan etti. Sırp teknik adam, "Zarate bence kendi etti kendi buldu. Onu takıma dahil edebilmek için 3 ay boyunca her yolu denedim. Belki de bu durum benim için bir yenilgidir." sözleri ile Arjantinliyi artık tamamen takımında düşünmediğini ima etti.

MENAJERİ F.BAHÇE'Yİ YOK SAYDI

Lazio Başkanı Claudio Lotito'nun '9,5 milyon euroya Fenerbahçe ile anlaştık' açıklamasına karşın Zarate'nin menajeri Luis Ruzzi ise tam tersini dile getirdi. Ruzzi, Zarate'nin Fenerbahçe'ye gidip gitmeyeceği hakkındaki bir soruya, "Fenerbahçe mi? İnsanlar sürekli onun asla gitmeyeceği kulüpler hakkında konuşuyorlar." şeklinde yanıt verdi.

Ruzzi, Zarate'yi isteyen kulüpler arasında yer alan Genoa'nın büyük bir takım olduğunu ancak kiralık olarak istemelerinin kendilerini tatmin etmediğini vurguladı. Genoa'nın eğer Zarate'yi satın alma fikrine sıcak bakarsa tercih edecekleri ilek takım olduğunu sözlerine ekleyen Ruzzi, "Mauro'yu satın almak isterlerse Genoa harika bir takım olur. O zaman onlara döner ve bunu düşünürüz. Fakat şu anda bu konuda bir çözüm yok." şeklinde konuştu.

 

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam