Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NBA'de takas böyle iptal edildi! Tarihe geçen karışıklık...

NBA'de üç takımlı takasta tarihin en garip hatalarından biri yapıldı. Grizzlies farklı oyuncuyu takasla gönderdiğini, Suns ise başka bir oyuncuyu aldığını düşünüyordu. Gerçekler imzalar atılırken ortaya çıktı.

Trevor Ariza'nın Washington Wizards'a gitmesi odaklı olan üç takımlı takas yanlış anlaşılma nedeniyle iptal edildi.

ESPN'in haberine göre; orijinal anlaşmada Trevor Ariza Phoenix Suns'tan Washington Wizards'a, Kelly Oubre Memphis Grizzlies'e ve Austin Rivers, Wayne Selden ve MarShon Brooks ise Phoenix Suns'a gidiyordu. Anlaşmada Wizards her iki takımla görüştü. Grizzlies ile Suns direkt olarak görüşme yapmadı. Takımlar bu anlaşma üzerine el sıkıştı ve resmi evraklar gitti.

Evrakların imzalanması ve anlaşmanın resmiyet kazanmasına sıra gelince bir yanlış anlaşılma olduğu fark edildi. Phoenix Suns, Memphis Grizzlies'ten Dillon Brooks'u aldığını düşündü ve gelen oyuncunun MarShon Brooks olduğunu fark edince bunun düzeltilmesini istedi. Memphis ise ilk andan itibaren MarShon Brooks'u önerdiklerini ve Dillon Brooks'u veremeyeceklerini iletti.

Wizards, Trevor Ariza'yı takıma katabilmek için Memphis Grizzlies'i ikna etmeye çalıştı ancak başarılı olamadı.

Suns ve Wizards'ın bu takası yapmak için hala istekli oldukları ve takas için üçüncü bir takım arayışının devam ettiği belirtildi.