Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NBA'de "steps" sayılmayan ekstra adım, resmileşti!

NBA Yönetim Kurulu, hatalı yürüme kuralı, kadrolar ve ayartmayı içeren kural değişikliklerini onayladı.

Haber; Sporx.com
NBA Yönetim Kurulu, hatalı yürüme kuralı, kadrolar ve ayartmayı içeren kural değişikliklerini onayladı.

NBA kural kitabında, hatalı yürüme bölümünde yeni bir dil olacak. Bu gözden geçirme, kuralın içeriğini değiştirmeyecek, ancak yazılan ve uygulanan kurallar arasındaki farkı kaldırmaya yardımcı olacak.

Resmi NBA kural kitabında, bundan böyle görevliler tarafından yıllarca kuralı uygulamak için kullanılan, ancak resmi kural kitabında tanımlanmayan bir kavram olan "gather adım" resmen tanımlayan bir bölüm olacak. (Oyuncunun topu dripling bitiminde son kez sektirdikten sonra henüz topun kontrolünü tamamen sağlamadan önce attığı tek adım).

"GATHER STEP" ARTIK RESMEN KURAL KİTABINDA...

Kuralın metni ayrıca bir oyuncunun "gather" durumu gerçekleştikten sonra atması gereken adımlar hakkında ek netlik sağlamak için gözden geçirilecek. Taraftarlar bu yeni kural için Houston Rockets yıldızı James Harden'e teşekkür edebilir. Ve bu kural aynı zamanda MVP Giannis Antetokounmpo'nun saltanatını da etkileyebilir.

Bunun dışında, NBA, takımların başlangıç kadrolarını, maçın başlama saatinden 30 dakika önce göndermelerini isteyecek. Eski kural 10 dakika idi. Bir oyuncu sakatlığını sürdürürse ya da sakatlığı ağırlaşırsa, takımlar maça başlamadan önce onlarda değişiklik yapma olanağına sahip olacak.

NBA Yönetim Kurulu ayrıca, ayartma ve maaş sınırına uyum sağlama konusunda daha katı önlemler alınan bir paketi de onayladı.