NBA'de "steps" sayılmayan ekstra adım, resmileşti!

NBA Yönetim Kurulu, hatalı yürüme kuralı, kadrolar ve ayartmayı içeren kural değişikliklerini onayladı.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
NBA'de 'steps' sayılmayan ekstra adım, resmileşti!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
21 Eylül 2019 15:11
NBA Yönetim Kurulu, hatalı yürüme kuralı, kadrolar ve ayartmayı içeren kural değişikliklerini onayladı.

NBA kural kitabında, hatalı yürüme bölümünde yeni bir dil olacak. Bu gözden geçirme, kuralın içeriğini değiştirmeyecek, ancak yazılan ve uygulanan kurallar arasındaki farkı kaldırmaya yardımcı olacak.

Resmi NBA kural kitabında, bundan böyle görevliler tarafından yıllarca kuralı uygulamak için kullanılan, ancak resmi kural kitabında tanımlanmayan bir kavram olan "gather adım" resmen tanımlayan bir bölüm olacak. (Oyuncunun topu dripling bitiminde son kez sektirdikten sonra henüz topun kontrolünü tamamen sağlamadan önce attığı tek adım).

"GATHER STEP" ARTIK RESMEN KURAL KİTABINDA...

Kuralın metni ayrıca bir oyuncunun "gather" durumu gerçekleştikten sonra atması gereken adımlar hakkında ek netlik sağlamak için gözden geçirilecek. Taraftarlar bu yeni kural için Houston Rockets yıldızı James Harden'e teşekkür edebilir. Ve bu kural aynı zamanda MVP Giannis Antetokounmpo'nun saltanatını da etkileyebilir.

Bunun dışında, NBA, takımların başlangıç kadrolarını, maçın başlama saatinden 30 dakika önce göndermelerini isteyecek. Eski kural 10 dakika idi. Bir oyuncu sakatlığını sürdürürse ya da sakatlığı ağırlaşırsa, takımlar maça başlamadan önce onlarda değişiklik yapma olanağına sahip olacak.

NBA Yönetim Kurulu ayrıca, ayartma ve maaş sınırına uyum sağlama konusunda daha katı önlemler alınan bir paketi de onayladı.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ