Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

LeBron, amerikan futbolunu bırakma sebebini itiraf etti!

Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James, lise son yılında amerikan futbolunu bırakma sebebini paylaştı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; Instagram
Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James, lise son yılında amerikan futbolunu bırakma sebebini paylaştı.

James, lisede iken NBA için heyecanla beklenen bir isimdi ve ikinci yılında "The Chosen One" (Seçilmiş Kişi) olarak adlandırılmıştı.

Bununla birlikte, James'in tüm zamanların en çok beklenen lise basketbol oyuncusu olmasının yanı sıra, aynı zamanda Ohio'daki 1 numaralı amerikan futbolu oyuncusu olduğu da ortaya çıktı.

Bir Instagram paylaşımında, Lakers yıldızı lise son sınıfında amerikan futbolunu bıraktığını, sebebinin ise basketbol takımındaki arkadaşlarının o sezon bir futbol sahasına adım atarsa, kendisini dövmeye söz verdikleri olduğunu söyledi:"Arkadaşım bu fotoğrafı bana oğlundan gönderdi. Oğlu, 'Bron'ın Ohio'da 1 numaralı oyuncu olduğunu bilmiyordum' demiş. Arkadaşım da 'Evet, Bron futbolda da iyiydi.' cevabını vermiş. Oğlu "BU DELİCE" demiş. WR'deki ikinci yılımda 60 reception, 1200 yard ve 16 touchdown'ım vardı. Erkekler ve kadınlar yalan söyler, ama rakamlar söylemez. Eğer son sınıfta bir futbol sahasına adım atmaya çalışırsam, bıkana kadar her gün her gün k*çımı tekmeleyeceklerini söylemişlerdi! Akıllıca bir karar verdiğimi düşünüyorum! Basketbolu seçtiğim için arkadaşlarıma teşekkür edebilirsiniz, öbür türlü futbol sahasında hepinizi 'Moss'lardım'. (Randy Moss - eski NFL oyuncusu)"

Herkes James'in çocukken birçok sporu yaptığını biliyor. Üstün atletik becerileri göz önüne alındığında, James'in futbolda da elit seviyede olması şaşırtıcı değil.