La Liga, PSG ve Manchester City'i UEFA'ya şikayet etti!

La Liga yönetimi, Manchester City'nin transfer harcamalarının tıpkı Paris Saint-Germain gibi soruşturulması ve incelenmesi için UEFA'ya dilekçe verdi.

Abone Ol
La Liga, PSG ve  Manchester City'i UEFA'ya şikayet etti!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
04 Eylül 2017 14:04
Son güncelleme 04 Eylül 2017 16:41
La Liga Başkanı Javier Tebas'ın yaptığı açıklamada, Abu Dhabi merkezli bir yatırım grubunun sahibi olduğu Manchester City ve Katarlı sahipleri olan PSG'nin Avrupa'daki rekabeti bozduğu ve futboldan kazanılmayan paralarla futbol endüstrisine zarar verdiklerini belirtti.

Tebas, "PSG ve Manchester City, dış yatırımlarla futbol endüstrisinde bozulmalara yol açıyor. UEFA, FFP kurallarını uygulamalı ve uymayanları dışarıda bırakmalı. Bu kulüpler daha önce de kurallara uymadılar ve ceza aldılar. PSG, yıllardır UEFA'nın kurallarını hiçe sayarak transferler yapıyor. UEFA'nın PSG konusunda sadece bu yaz yaptığı transferlere değil, geçmişteki tüm transferlerine bakması gerekiyor. Hem PSG hem Manchester City, finansal doping ile sonuç almayan çalışan kulüpler." ifadelerini kullandı.


UEFA'nın La Liga'dan gelen talep doğrultusunda PSG ve Manchester City'e soruşturma başlatacağı belirtildi.

PSG, bu yaz 222 milyon euro bonservisle Neymar'ı, 180 milyon euro bonservisle Kylian Mbappe'yi ve 16 milyon euro karşılığında da Yuri Berchiche'yi transfer etmişti. PSG'nin oyuncu satışından elde ettiği toplam gelir ise 65 milyon euro olmuştu.

Manchester City ise 244 milyon euro'luk transfer yapıp, 96 milyon euro'luk satış yapmıştı.Tümü
 Reklam