Kuyt: "Ördek gibiydik"

Fenerbahçeli futbolcu Dirk Kuyt 1461 Trabzon deplasmanı ile Türk Telekom Arena'da G.Saray karşısında yaptıkları maçtaki atmosferleri değerlendirdi.

Haber; Fanatik
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Kuyt: 'Ördek gibiydik'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
18 Ocak 2013 12:26
Fenerbahçe'nin Hollandalı futbolcu Dirk Kuyt Fanatik gazetesine önemli açıklamalarda bulundu. Kuyt Trabzon'da yaşadıklarından, Meireles'in cezasına kadar çarpıcı ifadeler kullandı. İşte satır başları;

"Fenerbahçe’ye transfer edildiğim günden bu yana gerek İstanbul’da gerekse takımımla gittiğim diğer yerlerde büyük ilgi görüyorum. Bu ilgi beni kesinlikle sıkmıyor, aksine hoşuma gidiyor."

TRABZON'DA ÖRDEK GİBİYDİK
G.SARAY TARAFTARINA ÖVGÜ


"Vahşi bir ortam vardı Türk Telekom Arena’da, ancak sahadaki futbolcuya, rakipleri bile olsa saygı duyuyorlardı. Hiç yabancı madde atılmadı mesela... Böyle bir ortamda, rakip bile olsanız, futbol oynamak için can atarsınız. Trabzon’a, Avni Aker Stadı’na gelince... Orada resmen ördek gibiydik, topu ne zaman ayağımıza alsak, üstümüze yabancı madde yağıyordu. Sürekli bir şeyler atıyorlardı üzerimize... Bu kabul edilebilecek bir şey değil."

MEIRELES SUÇLU OLDUĞUNU KABUL ETTİ

"Raul ile kamplarda da aynı odayı paylaşıyoruz. Galatasaray maçından sonra o olayları elbette konuştuk, tartıştık. Hatalı olduğunu kabul ediyor. Sahanın içinde hakeme o hareketleri yapmasının yanlış olduğunu kabul ediyor ve bu nedenle verilen cezayı kesinlikle doğru buluyor."

"İngiltere’de sezon başında hakemler bazı bilgilendirmelerde bulunur. Özellikle de yabancı futbolcuları yanlarına alırlar ve İngiltere’de hangi hareketlerin sıkıntı yaratacağını, hangilerinin cezalandırılacağını anlatırlar. Bu durum, bu bilgilendirme çok iyi... Türkiye’de böyle bir şey yok ve bizler, yani özellikle yabancı oyuncular, herşeyi deneyerek öğreniyoruz."

"Salih Uçan ve Recep Niyaz... Onlar, Fenerbahçe’nin geleceği... Öncelikle pırıl pırıl çocuklar. Olayın sportif boyutuna bakarsak, yine çok güzel şeyler söylemek zorundayız. Salih’in kendine olan güveni takdir edilmeli. Sezgisi çok kuvvetli ve iki ayağına da çok hakim... Recep de çok hareketli, çok kıvrak ve gelecekte gerçekten büyük futbolcu olacak."

AZİZ YILDIRIM ÇOK ZEKİ

"Başkan Aziz Yıldırım ile direkt anlamda çok kontak kurmadım. Fakat biraraya geldiğimizde edindiğim izlenimlerim şöyle: Her şeyden önce, kesinlikle çok iyi bir insan. Ayrıca çok zeki."

onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg


GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam