Kocaman: "Şaka gibi bir maçtı"

Feenrbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Sanica Boru Elazığspor karşılaşmasının ardından "Şaka bir maçtı" yorumuna bulundu.

Haber; Sporx.com ve AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Kocaman: 'Şaka gibi bir maçtı'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
20 Ocak 2013 21:46
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Sanica Boru Elazığspor ile oynadıkları maçın ardından görüşlerini dile getirdi.

Yıncı kuruluşa konuşan Kocaman, "Şaka gibi bir maçtı. Rakiplerimizin puan kayıpları vardı. Kupada iki tane deplasman maçımız vardı. Biraz daha yukarıya çıkıyor gibiydik. Normale dönecek gibi gözüküyordu her şey. Fakat tam tersi oldu. İlk yarıda kaleyi bulan iki şut gol oldu. Düşündüğümüz gibi oyuna başlayamadık. Sanki oyuna ikinci yarı başladık. İkinci yarı maçı çevirmek adına tüm enerjiyi sarfettik. Fenerbahçe'yi tatmin etmeyen bir skor ortaya çıktı" dedi.

Puan kaybetmelerini yorumlayan Kocaman, "Her olayı bir nedene bağlamak doğru olmayabilirdi. Maçın başında 'Nasıl olsa kazanacağız' duygusu vardı. Ancak her şeyi bir nedene bağlamamak lazım. Futbol böyle bir oyun. Her zaman düşünülenler olmuyor. Özellikle ikinci yarıdaki reaksiyon doğru bir reaksiyondu" diye konuştu.

Transfer çalışmaları hakkında sorulan bir soruya cevap veren başarılı teknik adam, "Transferde değişen çok fazla bir şey yok. Bu iş ile ilgilenenler çalışmalarını sürdürüyor" sözlerini kullandı.

Kocaman'ın Anadolu takımları yorumu

Basın toplantısında Anadolu takımlarının yükselen grafiği nedeniyle ligde bütün takımlar için ilerleyen dönemde de puan kayıplarının yaşanacağını ifade eden Kocaman, şöyle devam etti:

''Sezon sonuna kadar, puan kayıpları yoğun bir şekilde olacak. Şampiyonluk isteyen takımlardan birisi, ikisi, üçü, bilemiyorum, belli dönemde vites büyütecek. O sprinti hazır olan ve atabilen takım avantaj sağlayacak. Ancak puan kayıpları devam edecek gibi görünüyor. Uzun dönemdir Anadolu takımları dediğimiz takımlar doğru transferler ve doğru oyunla beraber güçlüler. Aradaki farkın büyük olduğunu, şu an için söyleyemem. Anadolu takımlarında büyük düşüşler olmadığı sürece, bu takımlarla yapılan maçlarda puan kayıpları her takım için devam edecek gibi görünüyor.''

''Bütün puan kayıplarına rağmen mücadelemizi sürdüreceğiz''

Fenerbahçe Teknik Direktörü Kocaman, ''Geriye dönmenizde futbolcuların mı yöneticilerin mi özverisi ön plandaydı. Futbolcuların size verdikleri sözü tuttuğunu düşünüyor musunuz? Herhangi bir pişmanlık var mı?'' şeklindeki soruya verdiği yanıtta, bütün puan kayıplarına rağmen sezon sonuna kadar mücadeleyi sürdüreceklerini, şampiyonluğun en büyük adayı olduklarını göstereceklerini belirterek, şunları kaydetti:

''Temel problemimiz şurada başlıyor. Bir tane olaydan genele ait çıkarımlarda bulunabiliyoruz. Çok yanlış. Her şey burada başlıyor aslında. Bunu bir atlayabilirsek belki uzun soluklu başarılar elde edebiliriz. Dönüşle ilgili motivasyon kaynağı neydi, bununla ilgili Fenerbahçe muhabirleriyle yaptığım toplantıda bunun muhasebesini sezon sonunda yapacağımı söyledim. Bunları konuşmanın artık anlamı yok. Bütün puan kayıplarına rağmen mücadelemizi güçlü bir şekilde sürdüreceğiz. Şampiyonluğun en büyük adayı olduğumuzu bir kez daha göstereceğiz. Fırsatlar var elimizde. Şu anda 5 puanlık bir fark var fakat bunu çevirebileceğimizi düşünüyorum. Futbolcularım 2-0'ı çevirmek için olağanüstü gayret sarf ettiler. Zaman zaman inişler, çıkışlar olacaktır. Olumsuz anlarda 'Siz bana söz vermiştiniz' diye üzerine gitmenin anlamı yok. Bunun muhasebesi de sezon sonunda yapılır.''

Tümü
 Reklam