Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kerr'ün en sevdiği maç, 2019 Warriors - Rockets serisinden!

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, Warriors'ın 2019 playofflarında Houston Rockets'a karşı oynadığı 6. maçın, son beş senelik dönemlerinde en sevdiği maç olduğunu açıkladı.

Haber; Sporx.com
Golden State Warriors koçu Steve Kerr, Warriors'ın 2019 playofflarında Houston Rockets'a karşı oynadığı 6. maçın, son beş senelik dönemlerinde en sevdiği maç olduğunu açıkladı.

Warriors, 6. maçta Kevin Durant olmadan oynamıştı ve çoğunluk, Rockets'ın evinde kolayca kazanacağını ve seriyi Oracle Arena'da 7. maça zorlayacağını düşünmüştü.

Bununla birlikte, Stephen Curry, Draymond Green ve Klay Thompson, herkese halen dikkate alınması gereken ölümcül bir üçlü olduğunu hatırlatmıştı.

Kerr, maçla ilgili "Bu son beş yıla bakacak olursam, en sevdiğim maçın hangisi olduğunu söylemek zorunda olsaydım, geçen yıl Houston'daki 6. maç olurdu." ifadesini kullandı.

"O POZİSYON, BİZİ TANIMLAYAN BİR POZİSYONDU"

Kerr, Warriors'ın 6. maç sırasında gösterdiği şeyin, "Dubs" basketbolunu tanımlayan şey olduğunu, özellikle de maçın sonundaki top paylaşımının, bencil olmayan basketbolun en önemli örneği olduğunu belirtti:

"Maçın sonunda olayı bitiren bir pozisyonumuz vardı. Hatırlamak lazım ki, Steph ve Draymond sürekli ikili oyun oynuyordu Steph çıldırıyordu."

"Sonu getiren şutta, Houston oyuna uyum sağlamış, Steph'e ikili sıkıştırma yapmıştı. Sonra o Draymond'a pas vermişti, Draymond'a doğru geldiklerinde o da dip çizginin oradaki Andre'ye (Iguodala) topu atmıştı, Andre de dışarıdaki Klay'e üçlük atması için topu çıkarmıştı."

"Bu pozisyon benim için, ekibimizin son beş yıldır asıl olayının ne olduğunu tanımlıyor. Top hareketi, alan paylaşımı, Andre ve Draymond'ın güzel saha görüşleri ve farkındalıkları ve Steph ve Klay'in ölümcül oyunu."

Rockets'ı geçtikten sonra Warriors, Batı Konferansı Finalleri'nde Portland Trail Blazers'ı süpürmüş ve üst üste beşinci NBA Finallerine yükselmişlerdi.