Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kareem, Jordan'ın kolej "GOAT"u seçilmesine tek kelimeyle tepki verdi

NBA efsanesi Kareem Abdul-Jabbar, Michael Jordan'ın "kolej basketbolunun gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu" olarak seçilmesine, Twitter'dan tepki verdi.

Haber; Sporx.com
NBA efsanesi Kareem Abdul-Jabbar, Michael Jordan'ın "kolej basketbolunun gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu" olarak seçilmesine, Twitter'dan tepki verdi.

Kareem, SportsCenter'ın tüm zamanların en iyi kolej basketbolcuları anketinin sonucunu tek kelimeyle eleştirdi.

Sosyal medyada hayran oyu topladıktan sonra, eski North Carolina Üniversitesi oyuncusu Michael Jordan, tüm basketbolda en iyi kolej oyuncusu olarak seçildi:

"Ve kolej basketbolunun GOAT unvanını kazanan isim... Michael Jordan!"

Abdul-Jabbar, tek kelimelik bir tweet ile sonuçları değerlendirdi:

"LMAO" (Laughing my *ss off - Bir tarafımla gülüyorum)

NBA'de altı şampiyonluk kazanmadan önce Abdul-Jabbar, UCLA Bruins ile tarihi bir dönem geçirmişti. O sırada gerçek adı Lew Alcindor olan Kareem, üniversite basketbolundaki tartışmasız en büyük hanedanın bir parçasıydı.

Alcindor, UCLA'yı üç NCAA Turnuvası şampiyonluğuna taşımıştı ve üç Final Four'un En İyi Oyuncusu seçilmişti. Ayrıca, Yılın Milli Oyuncusu ödülünü üç kez kazanan Kareem, üç kez de All-American olmuştu. Jordan, North Carolina'da geçirdiği üç sezonda bir kez Final Four yapmıştı.