Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Howard: "Kobe'ye az daha dirsek atacaktım"

Los Angeles Lakers pivotu Dwight Howard, LeBron James'in liderliğinden ve eski takım arkadaşı Kobe Bryant ile arasındaki tatsızlığın "geçmişte kalmasından" bahsetti.

Los Angeles Lakers pivotu Dwight Howard, LeBron James'in liderliğinden ve eski takım arkadaşı Kobe Bryant ile arasındaki tatsızlığın "geçmişte kalmasından" bahsetti.

Kobe, Lakers'ın dördüncü üst üste galibiyetlerinde, geçtiğimiz geceki Atlanta Hawks maçında izleyiciler arasındaydı. 2016 Nisan ayında emekli olduğundan beri Staples Center'da pek görülmeyen Kobe, eski takım arkadaşı Dwight Howard'ı ilk gördüğünde kendisiyle selamlaşmayı unutmadı.

"ARTIK İYİ SAVUNMA DA YAPIYOR"

Howard'ın eskiden oynadığı takımlardan biri olan Hawks'a karşı galibiyetiten sonra, Howard, Bryant ile bir araya gelmeyi ve şu anki süperstar takım arkadaşı LeBron'un liderliğini konuştu:

"O bizim liderimiz. Her gece kazanabilmemiz için yüksek seviyede oynamaya devam etmesi gerekiyor. Bize büyük bir hücum gücü veriyor. Savunma tarafında çok daha iyi bir iş çıkarıyor, aynı zamanda bire bir savunma da yapıyor."

Howard, yeni takım arkadaşının liderliğine ve bu rolünü nasıl kötüye kullanmadığına övgüde bulundu.

"Ekipteki herkese müteşekkirim. Hepimizin asıl adam olma fırsatı oldu. LeBron bu pozisyonda. Bunu kötüye kullanmıyor. Çalışmaya her gün gelme konusunda mükemmel bir iş çıkarıyor. Harika bir lider, ve aynı zamanda dinliyor da. Bizi sürüklüyor. Biz de onu sürüklüyoruz ve işimiz de birbirimizi daha iyi hale getirmek."

"LeBron gibi harika bir takım arkadaşı ve mükemmel bir lider sahibi olmak, ekibimizi daha iyi hale getirdi."

"KOBE'YE DÖNÜP DİRSEK ATACAKTIM"


Maçtan önce Kobe'ye denk gelmesi konusunda ise, Howard şaşırdığını söyledi. Howard, Bryant'ın kendisine bu sezon iyi oynadığını dün gece yüz yüze belirttiğinin de altını çizdi:

"Kim olduğunu önce anlamadım. Boynuma bir tokat geldi. Tam dirsek atmak üzereydim, sonra 'N'aber?' dedi. 'İyi oynuyorsun' Güzel bir andı. Maça geldiğine sevindim. Onu binada görmek eğlenceliydi. Kalabalık da baya sevindi, yani gelmesi harikaydı."

"BUNLAR ARTIK GEÇMİŞTE KALDI"


Bryant ve Howard, 2013'ten beri birlikte oynamadılar. Kobe, aşil tendonu sakatlığıyla sezonu sona erdiğinde, Howard takımı bırakıp o yaz Houston Rockets'a katılmıştı.

Ancak, Howard, dargınlığı arkasında bıraktığını belirtti:

"Önemli değil. Bu geçmişte kaldı. Artık yeni bir çağdayız. Yeni bir gündeyiz. Önemli olan pozitif enerji."

Howard, şimdiye dek imajını, itibarını ve basketbol sahasındaki etkisini değiştirme konusunda önemli ilerleme kaydetti.