X

Genç pilotlar İspanya'ya damga vurdu

Barcelona'da koşulan GT4 Avrupa Serisi'nde Türkiye'yi temsil eden pilotlar kıyasıya bir mücadele verdi. İşte detaylar...

Haber; AA, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Genç pilotlar İspanya'ya damga vurdu
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
03 Ekim 2022 14:12
Türk sporcular, otomobil sporlarında hafta sonunu başarılarla tamamladı. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Barcelona'da koşulan GT4 Avrupa Serisi'nde Türkiye'yi temsil eden Berkay Besler ve Will Burns, 48 otomobilin mücadele ettiği hafta sonunda, 29'uncu sırada başladıkları ilk yarışta 27 sıra yükselerek genel klasmanda üçüncü ve Silver Grup'ta ikinci oldu.

AYHANCAN GÜVEN KAÇINCI OLDU?

İkinci gün Besler ve Burns genel klasmanda 5'inci sırayı elde ederken Silver Grup'ta günü üçüncü tamamladı. GT World Challenge Dayanıklılık Kupası'nda Alex Malykin ile İspanya Barselona pistine çıkan milli sporcu Ayhancan Güven, 3 saatlik yarışta ProAm Kategorisi'nde 2'nci olarak podyumda tamamladı.

KEREM KAZAZ, FIA'DA YARIŞACAK

Türkiye'nin en genç ralli pilotlarından 16 yaşındaki Kerem Kazaz, Ali Emre Yılmaz ile İspanya'daki ikinci asfalt yarışı olan 55. Rias Baixas Rallisi'nde start aldı.

116 ekip arasında genel klasman 25'incisi olmayı başaran genç sporcu, her iki yarışta elde ettiği puanlarla FIA Avrupa Ralli Kupası finalinde yarışma hakkını elde eden en genç Türk pilot oldu.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
 Reklam 
TÜMÜ