"G.Saray bu parayı nasıl ödeyecek?"

F.Bahçe Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, Galatasaray'ın Wesley Sneijder'i transfer etme girişimi hakkında konuştu. İşte Kiğılı'nın o sözleri...

Haber; Vatan
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
'G.Saray bu parayı nasıl ödeyecek?'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
11 Ocak 2013 08:59
F.Bahçe Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, daha önce sarı-lacivertli kulübün de gündemine gelen Inter'in Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder'i kadrosuna katmaya hazırlanan ezeli rakipleri G.Saray'a ilginç bir hatırlatmada bulundu.

G.Saray'ın Sneijder'ı kadrosuna katabilmek için 8 milyon Euro bonservis, 6 milyon Euro imza parası, yıllık 3.2 milyon Euro garanti, 25 bin Euro maç başı ve yıllık 700 bin Euro'luk başarı primi ile bonusu gözden çıkardığı iddia edilirken, gelmesi halinde 3.5 yıllık maliyetinin 30 milyon Euro'yu aşması bekleniyor.

"SNEİJDER'E BU KADAR PARAYI NASIL VERECEKLER?"

İşte bu noktada sarı-lacivertli kulübün başkan vekili Abdullah Kığılı, Vatan Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, çılgın transfer rakamlarına dikkat çekip, başta G.Saray olmak üzere Süper Lig'deki tüm takımlara UEFA kritirlerini hatırlattı:

"Medyada çıkan haberler doğru ise G.Saray, Hollandalı oyuncu için astronomik rakamlar ödemeye hazırlanıyor. Bu kadar parayı nasıl verecekler? G.Saray bu rakamları ödeyecekse doğal olarak planlamasını da yapmıştır. Ayrıca rakibimizin transfer politikası bizi ilgilendirmez ama ortada dolaşan ve bizim de transfer çalışmalarımız sırasında karşımıza çıkan uçuk rakamlar var.

'İNCE ELİYORUZ...'

Unutmayalım tüm kulüplerin önünde bir Beşiktaş gerçeği var. UEFA kriterleri dikkate alınmadığı için Beşiktaş büyük bir ceza ile karşı karşıya kaldı.

UEFA'nın geçen sezonda başlattığı ve çok ciddi biçimde takip ettiği uygulamasına göre futbolun gelirleri yalnızca futbola harcanabilecek. Ayrıca kulüplerin gelir ve giderleri hesaplandığında transfere için yapılacak harcamada en fazla 5 milyon Euro'luk bir fark olabilir. Daha fazlasını harcayamazsınız.

Bu yüzden biz transferde ince eleyip sık dokuyoruz. Belhanda ile olan görüşmelerimizin askıya alınma nedeni de astronomik bonservis bedeli ve uymak zorunda olduğumuz UEFA kriterleridir. Daha önce de söylediğim gibi teknik ekibimizin isteği doğrultusunda transfer çalışmalarımız sürüyor."

onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg


GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam