G.Saray'da kritik gün 3 Mayıs!

Galatasaray'da sıcak gelişmeler bitmek bilmiyor.

Haber; Sporx.com ve Ajanslar
Abone Ol
G.Saray'da kritik gün 3 Mayıs!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
21 Nisan 2011 18:22
Beyoğlu 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, Galatasaray Kulübü'ne olağanüstü seçime gidilmemesi kararını bildirdi. Bu kararın seçim kararını iptal edip etmeyeceği henüz netlik kazanmadı.  

Bu gelişmenin ardından Başkan Adnan Polat'ın kulübün hukukçularıyla bir araya geldiği öğrenildi.

Daha önce alınan karar kulübe bugün tebliği edildi. Galatasaray için kritik tarih ise 3 Mayıs. Bu tarihte Beyoğlu Asliye Hukuk Mahkemesi davayı açan Sinan Kalpakçıoğlu'nu  dinleyecek. Kalpakçıoğlu dinlendikten sonra ise mahkeme tedbirin kaldırılıp kaldırılmayacağı konusunda son kararını verecek.

BEYOĞLU 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNİN KARARI

İrfan Aktar, bugün Beyoğlu 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde, Galatasaray'da seçime gidilmemesi yönünde bir karar alındığı ve ayrıca 3 Mayıs tarihli bir mahkemenin daha olduğunun ifade edilmesi üzerine, şunları söyledi: ''Biz bir Hukuk Kurulu kurmuştuk. Müzakere edilecektir. Gereği neyse, hukuki alt yapısı nasılsa, ona göre uygulama yapacağız. Şimdiden bu işi problem olarak düşünmemek lazım. Bugünkü karar, bir yürütmeyi durdurma talebiyle ilgili. Seçim ilanını veren yönetim kurulu, mahkemenin karar verdiği yönde bir seçime cevap vermedi. Yönetim seçime gitmeyi kendisi tercih etti. Mahkeme, görevdeki yönetim kurulu veya istifa eden üyelerin aday olup olamayacakları konusuyla ilgili bir karar almıştır. Onlardan zaten bir tek Mehmet Helvacı var aday olan. Şimdi 3 Mayıs tarihindeki mahkemenin kararını da şimdiden bilemem. O gün o karar çıktığında, derhal Hukuk Kurulu'na danışır, gereği neyse, ona göre karar veririz.''

Aktar, ''Galatasaray Kulübü'ne zarar verecek herhangi bir şeyi hiçbirimiz arzu etmeyiz'' derken, ''Mahkemeye müracaat eden arkadaşlarımızın da gayet iyi düşünmesi icap eder. Bu yürüyen bir prosedür. Bu prosedürün içinde herkes, her hususta mahkemeye gidebilir. Kulübümüz için sıhhatli ve doğru olanı yapma mecburiyetindeyiz'' ifadesini kullandı.
Divan Kurulu olarak kendilerine bir mahkeme tebligatı ulaşmadığına da dikkati çeken Aktar, ''Bize bir tebligat gelmesi lazım. Divan heyeti olarak bizim görevimiz, adaylık müracaatlarını almak, kontrol ettirmek ve kesinleştikten sonra yayınlamak. Renk seçimini yapacağız, sonra da seçime gidilecek. Arada olacak şeyler, mahkemeler, bizim şu anda bilebileceğimiz şeyler değil. Doğmamış çocuğa don biçilmez. Bunlarla ilgili kafamızı yormayalım. Beklenmeyen bir şey çıkarsa, o günün şartlarına göre incelenir'' diye konuştu.

RENK SEÇİMİ 2 MAYIS'TA

Galatasaray'da Olağanüstü Genel Kurul öncesi başkan adaylarını renk seçimi, 2 Mayıs Pazartesi günü yapılacak. Başkan adayları veya temsilcilerinin katılımıyla 2 Mayıs Pazartesi günü saat 18.00'de kulüp binasında bir araya geleceklerini belirten Aktar, yeni uygulamayla belirlenecek renklere göre aday listelerini de kendilerinin bastıracağını kaydetti.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ