Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

"Durant, Draymond olayından sonra takımla konuşmayı kesti"

Kevin Durant'in, Draymond Green olayından sonra bir süre Golden State Warriors'taki takım arkadaşlarıyla konuşmayı bıraktığı iddia edildi.

Haber; Sporx.com
Kevin Durant'in, Draymond Green olayından sonra bir süre Golden State Warriors'taki takım arkadaşlarıyla konuşmayı bıraktığı iddia edildi.

Durant ile, NBA Finallerinde Warriors'ın bir üyesi olarak aşil sakatlığı geçirmesinden bu yana geçen sessiz süreçteki düşünce yapısı hakkında daha iyi bir fikir edinmek adına, Yahoo Sports'tan Chris Haynes açık bir röportaj gerçekleştirdi.

Röportaj, Durant'in yapacağı şeye odaklanmayı sürdürmek için "oyuna daha derinden daldığını" ortaya çıkarırken, serbest oyuncu dönemine ilişkin dış gürültüyü dışarı itmeyi seçtiğini gösterdi.

"TAKIMDA YAKIN OLDUĞU BİRİ YOKTU"

Haynes, KD'nin Draymond Green ile yaşadığı soyunma odası olayından bir süre sonra ekip arkadaşlarıyla konuşmayı bıraktığını iddia etti:

"Kevin Durant'in takım arkadaşlarıyla konuşmayı bıraktığı bir nokta vardı. Gerçekten içine kapanmıştı ve o takımda yakın olduğu biri yoktu. Yakın olduğu tek kişi Quinn Cook'du, çünkü aynı bölgedeydiler. Ancak Quinn, takım içinde fazla nüfuzu olmayan genç bir adamdı."

"DURANT O OLAYDAN SONRA KONUŞMADI"


Haynes, Durant'in sessizleştiği belirli bir tarih söylemese de, Green ile LA Clippers'a karşı 12 Kasım'da oynadıkları maç sonrası yaşadıkları tartışma sonrası olduğunu belirtti:

"Draymond olayı olduktan ve New York Knicks iddiaları kontrolden çıkmaya başladıktan sonra, Durant konuşmayı bıraktı. Bir şey söylerse, insanlara sadece serbest oyuncu dönemi hakkında düşünüyormuş gibi göstereceğini düşündü. Durant'i arenaya tek başına girip, tek başına terk ettiğini ve kimseyle konuşmadığını görebilirdiniz."

"HERKES SON SEZONU OLDUĞUNU BİLİYORDU"


Bunu fark eden takım yetkililerinin, Durant'e "neşelenmesini" söylediği, ancak bu içe dönük olmak istemesi durumunun, şüphe nedeni olduğu açıklandı.

Haynes, "Olup biten birçok şey vardı ve herkes, bunun Warriors'taki son sezonu olacağını biliyordu" şeklinde konuştu.