Diego'nun kazandığı uçuk rakam!

Transfer sezonunda Türk takımlarından Galatasaray ve Fenerbahçe ile adın anılan, Brezilyalı Diego'nun aldığı rakam Almanya'da gündem oldu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Diego'nun kazandığı uçuk rakam!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Ocak 2013 09:54
Transfer sezonunda Türk takımlarından Galatasaray ve Fenerbahçe ile adın anılan, Alman 1. Ligi Bundesliga ekiplerinden Wolfsburg'un oyuncusu Diego Ribas'ın, kulübünden uçuk bir ücret aldığı ortaya çıktı.

Almanya'da yayın yapan Der Spiegel'in haberine göre Brezilyalı futbolcu yıllık 8.2 milyon Euro kazanıyor. Wolfsburg'un oyuncularına verdiği uçuk ücrete parmak basan Spiegel, Diego kadar olmasa da diğer bir kaç oyununun da aldığı uçuk rakamları açığa vurdu. Buna göre Christian Träsch 2.8 milyon Euro garanti, Srdjan Lakic ise 2.6 milyon Euro kazanıyor.

Wolfsburg'un başkanı Francisco Javier Garcia Sanz, verilen bu ücretlerin sorulması üzerine, "Bu konuda yorum yapmayacağım" diyerek bir açıklama yapmaktan kaçındı. 15 milyon Euro'luk bir bedele Wolfsburg'a katılan yıldız futbolcunun aldığı bu mebla da oyuncunun neden Türkiye'ye gelmek istemediğinin de bir açıklaması oldu.

Antalya'nın Belek ilçesinde basın mensuplarının Türkiye'ye transfer olup olmayacağı hakkındaki sorularını yanıtlayan Diego, Türkiye'ye transfer olmayı düşünmediğini kesin bir dille ifade ederek şu cümleleri kullanmıştı: "Türk futboluna ve takımlarına çok saygı gösteriyorum. En azından sezon sonuna kadar takımımdan ayrılmayı düşünmüyorum. Resmi olarak da bir teklif almadım. Lig olarak çok gelişmiş bir yer Türkiye. Brezilya'da da çok takip ediliyor Türk Ligi başta Galatasaray, Fenerbahçe olmak üzere."

Tümü
 Reklam