Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Davis: "Normal sezon MVP'si olmak, LeBron'un umurunda değil"

Los Angeles Lakers süperstarı Anthony Davis, takım arkadaşı LeBron James'in normal sezon MVP'si ödüllerine değil, Finaller MVP'si ödüllerine odaklandığını söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Los Angeles Lakers süperstarı Anthony Davis, takım arkadaşı LeBron James'in normal sezon MVP'si ödüllerine değil, Finaller MVP'si ödüllerine odaklandığını söyledi.

Davis'in sakatlığı nedeniyle bir süre kenarda olmasıyla, LeBron'un beşinci MVP ödülünü kovaladığını iddia edenler ortaya çıkmıştı.

Lakin Davis, The Athletic'e yaptığı açıklamada takım arkadaşının halen "önce takım" zihniyetine sahip olduğunu belirtti:

"Sana şöyle söyleyeyim. O adamın MVP ödüllerini umursamadığını biliyorum. Şampiyonluklar, asıl umursadığı şey. Yani MVP olamazsa ve geçen sene olduğu gibi şampiyon olursa, hiç takmaz. Odaklandığı şey normal sezon MVP'si ödülleri değil, Finaller MVP'si ödülleri."

Bazıları, kariyerinde şimdiye kadar dört kez normal sezon MVP'si ödülü kazanmış olan James'in altı NBA Finalleri mağlubiyetinin mirasına verdiği büyük zararı, daha fazla NBA şampiyonluğuna ek olarak daha fazla bireysel başarı ile telafi etmeye çalıştığını iddia ediyordu.