Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Curry: "Ben düşersem hepimiz gidebiliriz, biliyorum"

Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, bu sezon takımdaki rolünün farklı olduğunu ve kötü oynadığı takdirde, takımın kazanma şansının düşük olduğunu bildiğini söyledi.

Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, bu sezon takımdaki rolünün farklı olduğunu ve kötü oynadığı takdirde, takımın kazanma şansının düşük olduğunu bildiğini söyledi.

Curry, bu sezon Batı Konferansı'nda üstleneceği daha farklı zorlukların farkında. Şimdi Kevin Durant ve Klay Thompson olmadan, Warriors ekibi maç kazanma şansı elde etmek için sahadayken kendisinin her anına ihtiyaç duyacak.

Steph, şu açıklamaları yaptı:

"Geçmiş yıllarda belki verimsiz bir oyun geçirseydim, maçı halen kazanabiliyorduk çünkü deneyim ve yeteneklerimiz falan vardı. Bu yıl, eğer kötü oynarsam, maç kazanmak bizim için zor olacak."

"Bu yüzden bu mücadeleyi kesinlikle kabul ediyorum ve ne tür bir oyuncu olmam gerektiğini de anladım."

"MVP OLACAĞIM DİYE SAHAYA ÇIKMAYACAĞIM"


Bazı kişiler, Curry'nin etrafındaki çok az yardımla, Thompson dönene kadar üstleneceği hücumla, MVP ödülünü bir kez daha kazanma şansı edindiğini açıkladı. Ancak 31 yaşındaki yıldız, MVP tipi bir sezon geçirmekten çok, iyi oynamaya ve bir etkiye sahip olmaya odaklanıyor:

"'MVP olmalıyım' demek için kendime asla bu kadar baskı yapmadım çünkü bunun sizin kontrolünüz dışında olduğunu biliyorum. Sahadan çıktığımda kendime daima 'İyi oynadım mı?' diyerek bakarım."

"Klişe gibi geliyor ama tam anlamıyla her oyuna bu şekilde yaklaşıyorum. Eğer oynamam gerektiği gibi oynuyorsam ve maç kazanıyorsak, o tartışmalarda olmam gerekiyordur. Bunun için umut ediyorum ve bunu sağlamak için elimden gelen her şeyi yapıyorum."

"Bu, bir takım olarak işler bizim için durgunlaşırsa biraz daha fazla şut atmam ya da durumu biraz zorlamam gerektiği anlamına gelebilir. Geçmiş yıllarda olduğundan daha fazla yoğunlukla oynayacağım diye değil, sadece biraz farklı görünebilir."