Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Carmelo: "Portland teklif sunmasaydı, emekli olacaktım..."

Carmelo Anthony, Portland Trail Blazers kendisine geçtiğimiz ay bir sözleşme teklif etmeseydi, emekli olmaya hazır olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com
Carmelo Anthony, Portland Trail Blazers kendisine geçtiğimiz ay bir sözleşme teklif etmeseydi, emekli olmaya hazır olduğunu söyledi.

Anthony, ESPN'den Rachel Nichols ile yaptığı röportajda, durumu şu şekilde açıkladı:

"Kendimi hazırlıyordum. Ve eğer doğru imkan ortaya çıkmasaydı, kendimi oyundan uzaklaşmak için hazırlamıştım..."

"Bunu söylüyorum çünkü ne yapabileceğimi biliyorum. Eğer sadece bir takıma bir takımda olmak için gitseydim ve yürütemeseydik, yine ben suçlanacaktım. Portland gibi bir yerde, gelip oyunumu oynayabildiğim ve beni gerçekten isteyen bir grup insanın ve organizasyonun olduğu bir yerdeyim."

"İstediğinizi hissetmekten daha iyi bir his yok. Ve bence bu beni motive ve anlayışlı kılan şey. Bu durum benim için en iyi durumdu."

"EMEKLİ OLMA PLANIM YOK"


35 yaşına rağmen, Anthony 2019-20 sezonunun ardından NBA'den emekli olmaya hazır olmadığını da ekledi:

"İyi hissediyorum. Sırf 35 yaşımdayım diye ve genel anlayış bu yaşta emekli olmanızı söylüyor diye, öyle olmak zorunda değil. Her zaman olağanlara karşı çıkmışımdır. Bir sene dinlenmeden yeni döndüm. Vücuduma daha yeni bir yıl izin verdim."

"En önemlisi de beynimi dinlendirmiş olmamdı. Kafamı dinlendirdim. İnsanların bunun ne kadar güçlü olduğunu anladığını sanmıyorum. Düşüncelerinizi toparlayabildiğiniz zaman, her şey akışına gidiyor."

Anthony, Blazers ile 17.7 sayı, 6.0 ribaund ve 2.2 asist ortalamalarla oynuyor.