Yine Frankfurt taraftarı yine olay

Bundesliga'nın ikinci yarısının ilk haftasında Bayer Leverkusen-Eintracht Frankfurt arasındaki mücadelede konuk ekibin, taraftarının çıkardığı olaylar nedeniyle ceza alması bekleniyor.

Haber; DHA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Yine Frankfurt taraftarı yine olay
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
21 Ocak 2013 15:07
Bundesliga'nın ikinci yarısının ilk haftasında Bayer Leverkusen-Eintracht Frankfurt maçında yine tribünlerde havai fişenk ve yanıcı madde atıldı.

Eintracht Frankfurt hem üç puanı kaptırdı hemde taraftarlarının yaptığı bu eylem nedeniyle para cezası kendisini bekliyor. Daha öncede para cezası alan kulübe hatta şimdi puan silme cezası da yolda. Maçı Joachim Löw ile birlikte izleyen Alman Futbol Federasyonu Başkanı Wolfgang Niersbach, "Sahada iğrenç görüntüler vardı" dedi.

Maç 7 dakika durdu

Almanya 1. ve 2. Futbol Ligi taraftarları arasında en azılı kavgacı ve şiddet yanlısı taraftar sıralamasında da ilk sırada yer alan  Frankfurt'un şiddet eylemli 500 taraftarı olduğu, bunlardan 130 kadarının da her an şiddete yönelebileceği açıklanmıştı.

İşte bu şiddet yanlısı az bir kısım BayArena'da 15. dakikada yine ortaya çıktı. Bu dakikaya kadar Frankfurt'un iyi oyunuyla rakibine üstünlük sağladığı gözlenirken, tribünde yakılan yanıcı maddeler ve havaya ve sahaya atılan havi fişekler ortalığı adeta savaş alanına çevirdi. Hakem Wolfgang Stark maçı durdurup futbolcuları soyunma odasına gönderdi. 7 dakika sonra tekrar başlayan karşılaşmayı Leverkusen 3-1  kazandı.

Cezayı taraftar çekecek

Daha öncede ceza alan ve sezonun ilk maçın da sahaya kapasitenin yarı seyircisini alan Frankfurt'un Başkanı Heribert Bruchhagen, "Maç iptal olsa iyi olurdu. Sadece olay yapmak için gelen sorunlu kesimi önleyemiyoruz. Bu kişileri ayırt edip soyutlamaktan başka çare yok " dedi.

Leverkusen Başkanı Wolfgang Holzhaeuser ise, "Olayların sorumlusu 4 Frankfurt taraftarını tespit ettik. Zararımızı gelecek Frankfurt maçında bilet fiyatını yüksek tutacağımız Frankfurt taraftarlarına saracağız" diye konuştu.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam