Yağız Avcı 5. yarışa hazır

Türkiye Ralli Şampiyonası takviminin beşinci yarışı olan Eskişehir Rallisi, 3-4 Eylül 2016 tarihlerinde Eskişehir'de gerçekleşecek. Asfalt piste sahne olacak yarışın en büyük favorisi ise Yağız Avcı.

Haber; Basın Bülteni
Abone Ol
Yağız Avcı 5. yarışa hazır
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
01 Eylül 2016 09:50
2016 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın beşinci yarışı olan Eskişehir 3-4 Eylül Eylül tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenecek. 345 kilometre uzunluğundaki yarış, asfalt zeminli parkurda toplam uzunluğu 107 kilometre olan 10 özel etaptan oluşacak. Bu yıl 7'ncisi geçilecek olan Eskişehir Rallisi, uzun bir aradan sonra gece etaplarına sahne olacak. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi seyirci özel etabı da bu yıl ilk kez geçilecek ve aynı etapta ralli öncesinde Süper Slalom yarışı gerçekleştirilecek.

Sezona Yağız Avcı damgası

Sezona İzmir Rallisi galibiyetiyle başlayan Red Bull sporcusu Yağız Avcı ve Bahadır Gücenmez ikilisi, Mayıs ayında geçilen Marmaris Rallisi'nde de galibiyete uzanan taraf olmuştu. Avcı-Gücenmez ikilisi, Kocaeli Rallisi'nde yaşadığı araç arızası nedeniyle podyumdan uzak kalmıştı. İkili sezonun dördüncü yarışı olan Bursa Rallisi'nde ise tekrar podyuma birincilikle dönmeyi başardı. Sezon boyunca geçilen 32 etabın 11'ini kazanmayı başaran Yağız Avcı, bu etapların 32'sini de önde tamamlamayı başardı.

Yarış öncesi düşüncelerini dile getiren Yağız Avcı, "Bu sezon 4 yarışı geride bıraktı ve 3 birinciliğimiz mevcut. Bir yarışta ise mekanik problemden ötürü yarışa veda etmek durumunda kaldık. Bu sezona da son 2 sezonda olduğu gibi yeni bir otomobille başladık ve tabi ki her geçen yarış yeni bir şeyler deniyoruz ve öğreniyoruz. Şu ana kadar performansımızdan memnunuz ve ekibimiz de çok iyi iş çıkarıyor. Önümüzde 3 yarış daha var ve biri asfalt ikisi ise toprak. Yine ekip olarak elimizden geleni yapıp iyi puanlar almaya çalışacağız. Önümüzdeki asfalt yarış oldukça zor çünkü Nisan ayından beri asfalt ralli yapmadık ve ayrıca gece etapları olacak. Sonrasında ise İstanbul'da ve Çorum'da toprakta yarışacağız. Zor mücadeleler olacağı kesin ve iyi konsantre olmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.

Tümü
TÜMÜ