Williams genç rakibini kolay avladı

Avustralya Açık'ta Serena Williams, genç İspanyol rakibi Garbine Muguruza'yı 2-0 yenerek üçüncü tura adını yazdırdı.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Williams genç rakibini kolay avladı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Ocak 2013 11:19
Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda, kadınlarda Serena Williams, genç İspanyol rakibini 2-0'la geçti.

Rod Laver Arena'daki maçta Williams, 1993 doğumlu genç İspanyol rakibi Garbine Muguruza'yı 6-2 ve 6-0'lık setlerle 2-0 yendi. İlk seti rakibinin servislerini kırarak 6-2 kazanan Serena Williams, rahat bir oyun ortaya koydu. Çekişmeli geçen ikinci sette ilginç istatistikler yaşandı.

 


Muguruza'nın setin başında servislerini kırmaya çalışan Williams, genç rakibinin direnişi ile karşılaştı. Sette 6 kez İspanyol raket avantaj kullandı, 10 defa beraberlik yaşandı, Williams dödüncü avantajında servisi kırmayı başaradı. Bu oyundan sonra direnişi kırılan İspanyol raket, Williams karşısında fazla tutunamadı ve seti 6-0 kaybetti.

İkinci sette eteğine kelebek konan Serena Williams'ın şaşkınlığı dikkat çekti. Maçın bitiminde oldukça mutlu gözüken Williams, maçta kullandığı havlusunu tribünlere attı.

Williams, ayak bileğindeki sakatlığın önemli olmadığını belirterek, ''Ayak bileklerime masaj, krem ve her türlü tedaviyi uyguladık sabah kalktığımda çok iyi hissettim, anneme ağrılarımın geçtiğini söyledim. Muguruza, çok genç bir oyuncu, güzel maç oldu eminim gelecekte çok iyi işler yapacak'' dedi.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam