Walcott 'evet' dedi

İngiltere Premier League takımlarından Arsenal, Theo Walcott ile sözleşme uzatma konusunda mutlu sona ulaştı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Walcott 'evet' dedi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Ocak 2013 11:35
İngiltere Premier League takımlarından Arsenal'in İngiliz yıldızı Theo Walcott, Gunners ile olan sözleşmesini 3.5 yıl daha uzatma kararı aldı. Walcott'a yeni sözleşme için 1 milyon pound imza parası ödeyecek olan Arsenal, İngiliz oyuncuya 3.5 yıllık sözleşme için de 20 milyon pound verecek.

Walcott'un menajerleri ve kulüp yetkilileri geçtiğimiz ay, yeni bir sözleşme imzalamak için bir araya gelmiş ancak Walcott'un talep ettiği ücretten dolayı sözleşme uzatma süreci askıya alınmıştı. Arsene Wenger'in ısrarı sonucunda Walcott ile bir kez daha masaya oturan Arsenal yönetimi, İngiliz yıldıza 3.5 yıllık sözleşme karşılığında 20 milyon pound teklif ederek ikna olmasını sağladı.

Londra temsilcisinden haftalık 100 bin pound alacak olan Walcott, ek olarak prim ve ikramiye de alacak. İngiliz medyası ise Arsenal'in Walcott ile yaptığı sözleşmede herhangi bir güvence verilmediğinin üzerinden durdu. Walcott, Arsenal ile yapacağı yeni sözleşmede takımda merkez santrfor olarak oynatılması maddesini eklettirmek istiyordu ancak bu talep menajer Arsene Wenger tarafından geri çevrilmişti.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam