Sepp Blatter de 'sıfır tölerans' dedi!

FIFA Başkanı Sepp Blatter, Birleşik Arap Emirlikleri'nde katıldığı bir konferansta ırkçılığa karşı sıfır töleranslarının olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Sepp Blatter de 'sıfır tölerans' dedi!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
07 Ocak 2013 12:17
FIFA Başkanı Sepp Blatter, Birleşik Arap Emirlikleri'nde katıldığı bir konferansta Milan ile Pro Patria arasındaki maçta ortaya çıkan "ırkçılık" skandalıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

FIFA Başkanı, Milanlı Boateng'in tribünlerin ırkçı söylemlerinden sonra sahayı terk etmesinin ve arkdaşlarının da onunla beraber gitmesinin doğru olmadığını; aynı olayların başka maçlarda da tekrarlanmaması için kulüplere uyarı gönderdi.

Sepp Blatter yaptığı açıklamada, "Irkçılığa karşı herkesin "Sıfır Tolerans" göstermesi gerekiyor ama sebebi ne olursa olsun oyuncuların böyle sahayı terk etmeleri kulüplerinin ceza almalarına yol açabilir, çözümü bu olmamalı" sözlerini kullandı.

BU ŞEKİLDE KAÇIP GİDEMEZSİNİZ!

FIFA Başkanı ayrıca "Sahadan bu şekilde kaçıp gidemezsiniz çünkü bunun sonucunda takımınız maçı kaybedebilir" diyerek kulüpleri uyardı. Blatter, bu konunun çok hassas bir konu olduğunu ve herkesin dikkatli olması gerektiğini ifade ederek bunun tek çözümünün puan silinmesi, hatta çok ağır yaptırımların ve cezaların uygulanması olduğunu belirtti.

Sepp Blatter son olarak, İtalya Futbol Federasyonu'nun henüz maçta tam olarak ne olup bittiğiyle ilgili kendlerine detaylı bir rapor göndermediğini de belirterek "Tekrar ediyorum ırkçılığa karşı herhangi bir toleransımız olamaz, kesinlikle olamaz" dedi ve sözlerini noktaladı.

FIFA YETERSİZ

Milanlı Boateng ise maçtan sonra yaptığı açıklamada gerekirse aynı şeyi tekrarlayabileceğini söylemişti. CNN International'e verdiği röportajda FIFA'nın bu konudaki eksikliğinden ötürü hayal kırıklığına uğradığını belirtti ve "FIFA'daki bir çok insan artık uyanmalı ve birşeyler yapmalı. Buna tahammul etmemeliler. Böyle seyricileri sonsuza dek stadyumlara almamalılar. Yapabilecekleri ilk şey budur" açıklamasında bulundu.

İtalya Futbol Federasyonu ise maçtan sonra, olayla ilgili soruşturma başlattığını duyurmuştu.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam