•  
  Uğurcan'a 11 teklif var! Trabzon'un istediği para
 •  
  Ersun Yanal, dördüncü bileti de kesti! Yolcu...
 •  
  Onyekuru için fark 1.5! Pazarlıklar kıran kırana
 •  
  FIFA resmen açıkladı; "Süper Lig'in en iyisi o!"
 •  
  Yiğido için ezeli rekabet! Üç büyükten de teklif...

Semih Özsoy: "Arsızlığı sermaye edinmiş bir zat!"

Fenerbahçe Asbaşkanı Semih Özsoy, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Play-off final serisi beşinci maçında yaşanan olaylarla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Kaynak: Sporx.com
Semih Özsoy: 'Arsızlığı sermaye edinmiş bir zat!'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
18 Haziran 2019 16:48
Fenerbahçe Başkanveli Semih Özsoy, Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko arasında oynanan maçta yaşan "ambulans vakası" hakkında bugün bir basın toplantısı düzenledi.

Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko arasında oynanan maçta travma riski olan Datome'nin hastaneye götürülmesdiğini ifade eden Özsoy, Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman hakkında da gündeme oturacak sözler dile getirdi. Özsoy ayrıca Anadolu Efes'i iki maçta da yenerek şampiyon olacaklarını iddia etti.

Ali Koç'un basın toplantısına katılmama sebebini de anlatan Özsoy, "Ali Başkan burada olacaktı ama Kulüpler Birliği toplantısı uzun sürdüğü için Bankalar Birliği toplantısı da sarktığı için yetişemedi. Eminim onun da söyleyeceği çok şey vardı, belki bu seriden sonra, belki en kısa sürede açıklama yapar" dedi.

"ATAMAN'IN PROBLEMİ KENDİSİYLE"
Ali Başkan burada olacaktı ama Kulüpler Birliği toplantısı uzun sürdüğü için Bankalar Birliği toplantısı da sarktığı için yetişemedi. Eminim onun da söyleyeceği çok şey vardı, belki bu seriden sonra, belki en kısa sürede açıklama yapar. Ergin Ataman'ın problemi kendisiyle. Bugüne kadar konuşmadık çünkü ciddiye almadık, bizden uzakta olsun istedik. Bunu bir geçim kaynağı yapmış, hocalığı yetmediği için bunu bu şekilde kapatmaya çalışıyor. İyi hoca, iyi insan örneği Obradovic'tir.

"ARSIZLIĞI SERMAYE EDİNMİŞ BİR ZAT"

Seride uzun bir yol katettik. basketbolun güzelliklerini konuşmak en iyisiydi ve susmamız eleştirildi. basketbolu, basketbolculara bırakmak istedik. Ancak geldiğimiz noktada konuşmak kaçınılmaz oldu. Dün akşam basketbol dışında insanlık namına üzülecek şeyler yapıldı. Hong Kong'da bir ambulansa 20 saniyede yol verilirken, medeniyetin ne boyuta geldiğini görmüş olduk. bizde yaşananların ardından ne görüntüye ne de başka bir şeye gerek var. Gündemi saptırma anlamında bazı açıklamalar olabilir. Travma riskiyle karşı karşıya kalan oyuncumuz, ambulansla hastaneye götürülmemiştir. Bu noktaya nasıl geldik? Bu durumu ateşleyenler, çanak tutanlar kimlerdir? Bizim kişilerle sorunumuz yoktur. Anadolu Efes'in antrenörü geçmişten kalan arsızlığı sermaye edinmiş koçun, ardı arkası kesilmeyen tavırları, TBF'nin burada gerekli cezaları vermemesi ve bugün gelinen yer... Üzüldüğümüz kısım, TBF ve basınının da buna sessiz kalmasıdır.

"KARDEŞİ, KARDEŞE KIRDIRMA NOKTASINA GELİNDİ"

Hiçbir şey olmadan Ali Koç'a 'azmettirici' dedi. Can güvenliği olmadığı için Ataşehir'e gelmeyeceğini söylemedi, kendi yanına pay kaldı. Bu kişinin, Kızılyıldız, Karşıyaka ve birçok kurumla sorunu var. Polis şapkasıyla maça gelmek mi, kurşun geçirmez yelekle maça çıkmak mı, en son da kulaklık maça çıktığını gördük. Kardeşi, kardeşe kırdırma noktasına geldi. Maalesef Anadolu Efes'in arsızlığı sermaye edinmiş koçunun ardı arkası kesilmeyen tavırları, TBF'nin burada gerekli cezaları vermemesi ve bugün gelinen yer.

"ONLARIN SALONUNDA ŞAMPİYON OLACAĞIZ"

Biz şampiyon olacağız. Onları kendi salonunda da yeneceğiz ve şampiyon olacağız. Biz bunun için konuşmuyoruz. Dünyanın her yerinde maç seyrederim, ilk defa otomatik silahlı polisi bir salonda gördüm. Bunlar korkunç şeyler. Spor Şube aklıselim davranmaktadır, onlara teşekkür ederiz. Anadolu Efes'İn antrenörü, başka takımdayken de bunları yaptı ve birçok takımla karşı karşıya geldi. Obradovic'in yüzüne tükürüldüğünde, bunları provoke etmedi ve yürüdü gitti. Biz bunları provokasyon için kullanmadık. Kullanmamak bir teşekkürü gerektirirken, biz eleştirildik.

"TBF YAŞANANLARI ARAŞTIRMALIDIR"

Galatasaray ile kadınlar basketbolda oynadığımız seride aynı hakem bana bütün salon ederken anons yaptırmazken, sadece sonlarda bir anons yaptırırken, ve maç sonu özür dilerken, dün daha taraftarın ne dediği anlaşılmazken, anons yaptırdı. Kendisi bir talimat vermediyse, TBF yaşananları araştırmalıdır.

"FENERBAHÇE'NİN HAKKINI KİMSEYE YEDİRMEYİZ"

Yaşanan haksızlıklar oyuncularımızın motivasyonunu düşürdü ancak her şeye rağmen şampiyon olacağız. Konuşuyoruz diye ceza alacağız ama korkunun ecele faydası yok. Fenerbahçe'nin hakkını kimseye yedirmeyiz.

"HER ŞEYİN SEBEBİ ERGİN ATAMAN'DIR"

Travma geçiriyor diye MR'a girmesi gereken oyuncunun aciliyetini sizlere bırakıyorum. Bizim salonumuzda üç tane ambulans var. 15 bin kişinin olduğu yerde bir ambulansın yeterli olamayacağı ihtimali göz önüne alınmalıdır. Ambulansın gitmesine izin vermeyen kişini ismi bizde, kendisi de özür dilemiştir. Anadolu Efes'işn yaptıkları baştan beri kabul edilemez ama buralara gelmemizin sebebi Ergin Ataman'dır. Biz Beşiktaş, Galatasaray ve Karşıyaka ile bunları yaşamadık.

"ESKİDEN ERGİN ATAMAN YOKTU"

Neden konuşmuyoruz, yapana bir şey yok, diyene bir şey var. Olanları dile getirdiğimizde, biz ceza alıyoruz. Anadolu Efesli sporcuların eşlerine işlem yapılacak denmişti. Daha sonra ifadeleri alınacak denmişti. Fitneyi, fesatı sokup sonra kulaklık takıp sahaya çıkmak hoş bir durum değildir. Buna alet olanlar bunları yapmasın. Bir şampiyonluğa değmez. 1970'lerde elit bir basketbol ortamı vardı, Ergin Ataman o dönemlere yetişemedi, olsaydı, yine bugünkü durumu görürdük. O zama.nların en büyük şansı oydu. Ergin Ataman gibi insanlar basketboldan, Türk sporundan çekildiğinde eski güzel günler geri dönecektir

NEDEN SÜREKLİ ERGİN ATAMAN?

Ergin Ataman, Türk basketbolunu elinde oyuncak etmeye çalışıyor, TBF'nin de bu duruma sessiz kalması, kabul edilebilir bir şey değil. Yöneticilerin yöneticilere, taraftarların taraftarlara küfürünü duyduk ama İspanya'da Ergin Ataman'ın taraftara olan küfürü gibi bir durumu hiç görmedik. Taraftarın küfür etmesi doğru değil ama neden Ergin Ataman'a bu yapılmaktadır? Arsızlığı sermaye edindiği için 'Ben yaptım, oldu' endamıyla sayın Ali Koç'a bile 'Benden özür dileyin' demek cüretini kendinde bulmuştur. Taraftar sessiz kalmasın, o zaman da 'İçinizden küfür ediyorsunuz' diyerek ceza verebilirler. Bu yüzden 'Fenerbahçe sen çok yaşa' diye bağırsınlar.

ÇİRKEFLİK YAPMADAN ŞAMPİYON OLACAĞIZ

Çarşamba günü oynayacağımız bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık, çünkü işin nereye gideceğini kestiremiyoruz. Dünyanın öbür ucundan gelmiş Anadolu Efesli oyuncuların eşleri, soyunma odasının önünde dans adı altında bir takım hareketler sergiledi. Bu, durumun ne boyuta geldiğinin, ne derece etkilendiklerinin göstergesidir. Bizi düşman gibi görmüşler! Bu iklimi yaratan da Ergin Ataman'dır. Bu yaşananlara sessiz kalan TBF, yaşananların ne duruma geldiğin görmelidir. İnşallah bundan sonraki iki maçta, oyuncularımız böyle şeylere pabuç bırakmayacaklar, çıkacaklar ve şampiyon olacaklar. Kostas'ın babasını, Dixon'ın ablasını, camiamızdan bir çok kişiyi kaybettik. Onlar bu seriyi izlediler ama sonunu göremediler. Onlar için çıkıp kazanacağız. Bizim bütün camiamıza şampiyonluk borcumuz var. Çirkeflik yapmadan nasıl şampiyon olunur, göstereceğiz.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
 • PUAN DURUMU
 • FİKSTÜR
 • STSL
 • 1.Lig
 • İng
 • Alm
 • İsp
 • İta
 • Fra
 • Hol
TÜMÜ