Şanlıurfa'da yeni dönem

Şanlıurfaspor'da tek aday olarak kongreye katılan Fethi Şimşek kulüp başkanlığına seçildi.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Şanlıurfa'da yeni dönem
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Ocak 2013 16:11
Şanlıurfaspor'da tek listeyle gidilen olağanüstü kongrede kulüp başkanlığına iş adamı Fethi Şimşek seçildi.

Şehitlik Çamlık'taki kongre, 590 delegeden 398'inin katılımıyla gerçekleştirildi.

Eski basın sözcüsü İbrahim Halil Tepe'nin kulübün bütçesine ilişkin bilgi vermesiyle başlayan kongrede daha sonra oylamaya geçildi. Delegelerin büyük çoğunluğunun oyunu alan iş adamı Şimşek kulüp başkanlığına seçildi.

Fethi Şimşek, seçimin ardından yaptığı konuşmada, kendisine destek verenlere teşekkür ederek, zor bir göreve seçildiğini belirtti.

Seçimin geride kaldığını vurgulayan Şimşek, hafta sonu kendi sahalarında oynayacakları Adanaspor maçına odaklanılması gerektiğini söyledi.

Yeni görevini diğer işlerinden üstün tutacağını vurgulayan Şimşek, ''Artık benim birinci görevim Şanlıurfaspor ve takımın başarısı olacaktır. Urfaspor'u çok daha büyük başarılara taşıyacağımıza yürekten inanıyorum. Getirildiğim görevin zorluğunun farkındayım. Layık olmaya çalışacağım. İlk olarak kulübün kurumsallaştırılmasını hedefliyoruz. İkinci olarak da takımımızın ciddi gelir kaynaklarına sahip olabilmesi için çalışacağız. Yarın ilk işimiz futbolcularımızla ilgili oluşan borçların hemen kapatılması olacaktır. Ardından da moral ve motivasyonu yüksek olan oyuncularımızla sahaya inerek, Adanaspor'u güzel bir sonuçla yenmek istiyoruz'' diye konuştu.
Kongreye katılan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ve Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba da yaptıkları konuşmalarda bundan sonraki süreçte takıma desteklerinin devam edeceğini dile getirdi.

Şanlıurfaspor'da Kulüp Başkanı Kemal Saraçoğlu ve beraberindeki bazı yönetim kurulu üyeleri geçen ay istifa etmiş, mevcut yönetimde bugün için olağanüstü kongre kararı almıştı.


GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam