Quaresma neden Al Ahli'ye gitti? Açıklama...

Portekizli yıldız Ricardo Quaresma'nın Al Ahli'ye transferi hakkında ilk açıklamalar geldi. Kulübün CEO'su Ahmed Khalifa, başarılı oyuncuyu teknik direktör Quique Sanchez Flores'in ikna ettiğini söyledi.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Quaresma neden Al Ahli'ye gitti? Açıklama...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
09 Ocak 2013 15:47
SPORX DIŞ HABERLER - Portekizli yıldız Ricardo Quaresma'nın Dubai'de Al Ahli yolunu tutmasının ardından tüm gözler yapılacak olan açıklamalara çevrildi. Kadrosuna toplamda 4 yabancı dahil edebilen Al Ahli'de Kamerunlu Achille Emana'nın yerine transfer edilen Quaresma hakkında kulübün CEO'su Ahmed Khalifa konuştu.

Khalifa, Quaresma'nın transferi için, "Bu bizim hırslı olduğumuzun bir işareti. Böyle tip kaliteli oyuncuları getirmek çok zordur. Tamamen gizli tutuldu. Ricardo'yu transfer etmek isteyen çok fazla kulüp vardı ama renklerimize bağlamayı başardık" dedi.

Al Ahli ile ilgili yaptığı açıklamada, "Tamam, bir Liverpool, Barcelona ya da Manchester United değiliz" diyen Ahmed Khalifa, "İtibarlıyız. Ricardo bunu anlıyor ve burada yeni başarılar arayacak" ifadelerine yer verdi.

Quaresma'nın çok yetenekli bir futbolcu olduğunu söyleyen ve Portekizli'den övgü dolu sözlerle bahseden idareci, "O İnter, Barcelona, Chelsea ve Porto gibi kulüplerde oynayarak başarılı olmuş. Quique Sanchez Flores ile birlikte çalışma fırsatı yakaladı. Quaresma da ona güvendi." şeklinde konuştu.

Gerçekleşen bu transferin iyi bir reklam olduğunu da belirten yönetici, "Henüz 29 yaşında ve futbolun zirvesinde. Onun bireysel yetenekleri birçok taraftarı buraya çekecektir. Örneğin; Pazartesi günü Quaresma'nın transferini açıkladığımızda Facebook ve Twitter'da bu konuşuldu. Herkes şaşırdı, insanlar çok heyecanlandı." sözlerini kullandı.

Tümü
 Reklam