PFDK'dan twitter mesajına ceza geldi!

Fenerbahçe'nin alt yapısından yetişen Mesut Yılmaz isimli genç futbolcu, Galatasaray ile Fenerbahçe derbisi sırasında attığı tweet yüzünden PFDK'dan 2 maç ceza aldı.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
PFDK'dan twitter mesajına ceza geldi!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Ocak 2013 17:46
Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan ve Galatasaray'ın 2-1 kazandığı maç sırasında Fenerbahçe alt yapısından yetişen ve şu anda boşta olan 20 yaşındaki Mesut Yılmaz attığı tweetle ortalığı karıştırmıştı.

Mesut Yılmaz'ın Twitter hesabından, Raul Meireles'in kırmızı kartı sonrasında tepki çeken bir yorum yapmış ve Aziz Yıldırım hakkında çok sert kelimeler kullanarak şunları söylemişti: "Aziz Yıldırım ...çi, şimdi girer araya ..k"

Olayın ardından yazılan tweeti hesabından kaldıran Mesut, yaptığı açıklamada o cümleleri kendisinin yazmadığını, hesabının ele geçirildiğini ifade etmişti. Meireles hayranı olduğunu vurgulayan genç oyuncu 10 yıl Fenerbahçe'de top oynadığını bu nedenle böyle bir şey yazmasına imkan dahi olmadığını söylemişti.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ise genç oyuncuya bu sözlerinden dolayı 2 maç men cezası verdi. Bu ceza ayrıca Türkiye'de sosyal paylaşım sitelerinden bir futbolcunun yazdıkları yüzünden aldığı ilk ceza oldu.   

PFDK'dan yapılan açıklama ise şöyle:

Futbolcu MESUT YILMAZ'ın, sosyal paylaşım sitesinde kendisine ait hesaptan bir kulüp başkanına yönelik hakareti nedeniyle 2 RESMİ MÜSABAKADAN MEN CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

MESUT YILMAZ'IN O TWEET HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!

Daha önceden de sporcular twitter da yazdıkları nedeniyle büyük dikkat çekmişti. İŞTE O İSİMLER! TIKLAYINGÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam