Orman: 'Bu saatten sonra transfer...'

GÖRÜNTÜLÜ | Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Bugün Tv'de katıldığı canlı yayında transferlerden Galatasaray derbisine kadar gündemdeki konuları değerlendirdi.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Orman: 'Bu saatten sonra transfer...'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
26 Ocak 2013 15:20
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Bugün Tv ekranlarında, SporExtra programında siyah beyazlı gündemi değerlendiriyor.

İşte Fikret Orman'ın sözleri;

- FEDA önemli bir başlangıç noktasıydı. Ben Beşiktaş kulübünde başkanlığa geldiğim günden itibaren kimseye Beşiktaş'ı rencide edecek bir ifadede bulunmadım.

- Başlangıçta bize çok güvenilmiyordu hatta kaçacağımızı düşünenler bile oldu. Ama böyle olmadı. Beşiktaş yönetimine tüm spor camiası güveniyor.

- Biz kitlereri ilgilendiren bir iş yapıyoruz. Eleştiriler olabilir benim üzüldüğüm şey yalan ve hayali sorunlar üzerine haberler yapılması...

- Samet Hoca ve yardımcıları genlerimizden gelen insanlar. Hocamla çok rahat çalışıyoruz. Samet Hoca benim babam yönetici iken bu takımın kaptanıydı. Çok eskiden beri tanıyorum. Yapı itibariyle gençlere önem veren bir isim... Samet Aybaba bizim kültürümüze uygun bir isim.  Kendisini ve teknik heyetini çok başarılı buluyorum. Atlamamak lazım, futbol komitemiz de çok başarılı.

- Samet Aybaba'ya 10 üzerinden 9 veririm, lider olsaydık 10 üzerinden 10 verirdim.- Dentinho genç bir oyuncu ama aşama kaydetmesi lazım. Oğuzhan'ı Necip'i çok beğeniyorlar ancak hepsi kapasitelerinin üzerine koyarak devam ediyorlar. Dentinho'nun Beşiktaş'a gelmesi bize göre Dentinho için büyük bir şanstır. Türkiye'nin en büyük kulübüne geldi. Burada önemli bir çıkış yakalayacağına inanıyorum. Türkiye'nin kültürel iklimi Brezilya kültürüne uygun. Dentinho Beşiktaş'ın verdiği şansı iyi değerlendirirse Beşiktaş, Dentinho için bir şans olur.

- Bu transferde en büyük rol Tamer Kıran ve Semih Usta'dır. Tamer kardeşimiz Lucescu'yu aradı yani talep bizden gitti. Pazarlıklar yaşandı. Süreç sonunda da transfer gerçekleşti. Ticaretin tüm kurumlarında olduğu gibi transfer müzakereler sonucunda oldu. Transferde masadan kalkmasını bilmiyorsanız, her şartı kabul edersiniz. Biz elimizdeki şartları değerlendiriyoruz.

- Sneijder ile ilgili benim şahsi görüşüm bir oyuncunun sadece bir birey olduğu yönünde. Bu isimler robot değiller... Uyum süreci var. Yarın Dentinho ve Sneijder'in oynayıp oynamayacaklarını bilmiyorum. Samet Aybaba'ya da sormam. Teknik heyet karar verir.

- Beşiktaş ile Galatasaray 107 senedir birbirleriyle rekabet ediyorlar. Umarım hakem hatalarının olmadığı bir maçın olmasını temenni ediyorum.

- Samet Aybaba'nın yeni bir transfer talebi yok. Şu an için transfer yapmamız biraz zor. Transfer sezonunun sonuna geliyoruz. Fenerbahçeli Sezer Öztürk ile ilgili benim önüme gelmiş bir talep yok.

- Quaresma'yı alırken 7.3 Milyon Euro'luk bir bonservis ödenmiş. Daha tamamı da ödenmedi. Yarısını ödeyeceğiz. Onun ücretini indirip devam etmesini istedik kabul etmedi. Dubai'de 2.8 Milyon Euro alıyor. Taraftarımızın gönlünü fethedecek hareketler yapıyorlar ama gittikten sonra Beşiktaş'ın maçını dahi açmazlar. Yalan kahramanlar yaratmaya çalışmasınlar. Quaresma'nın Allah yolunu açık etsin.

- Borçları yavaş yavaş aldığımız tedbirler sebebiyle yavaş yavaş aşağıya indiriyoruz. Ancak bu hemen olacak bir şey değil.

- Bizim prensibimiz var. Kesinlikle bedava bilet vermiyoruz. Bilet konusunda mevzu para ile alakalı değil. Herkes Beşiktaş'ta neyin ne olduğunu biliyor. Geçen seneye göre bu sene kapalıdan daha fazla gelir elde ettik. Geçen sene kapalı tribüne bedava girişler olmuş.

- Bir sezon dışarıda oynayacağız. Stat ile ilgili sona geldik. Süreci geçirdikten sonra her şeyi açıklarız.

- Geçen sene Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki şampiyonluk sürecindeki olayların artık olmaması lazım. Biz Beşiktaş olarak her camia ile ilişkilerimiz iyi durumda. İnsanların sokakta kavga etmesini yakışıksız olarak görüyorum. Aziz Yıldırım'a yapılan protesto Fenerbahçe camiasının iç işlerine karışmak olur. Açıklama yapmak doğru olmaz.

- Basketbol şubesinde radikal kararlar alınacak. Basketbolu da A.Ş haline getiriyoruz. Beşiktaş'ın olduğu yer liderlik yeridir. Biz Şampiyonlar Ligi'nde ve Euroleague'de sürekli oynayan yarı final oynayacak bir yere getirmek istiyoruz kulübümüzü.

- Galatasaray derbisini Şeref'iyle oynayan ve Hakkı ile kazanan ekibin kazanmasını diliyorum.

onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg


Tümü
 Reklam