Emre Çolak: "Sneijder, Hagi olur"

Galatasaray'ın yetenekli orta saha oyuncusu Emre Çolak, verdiği röportajda yeni transfer Wesley Sneijder'in yeni Hagi olabilecek yeteneğe sahip olduğunu söyledi.

Haber; Akşam
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Emre Çolak: 'Sneijder, Hagi olur'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
26 Ocak 2013 14:52
Galatasaray'ın altyapıdan yetişen yetenekli oyuncularından Emre Çolak, Wesley Sneijder'in kendileri için öğretici olacağını, yeni 'Hagi' olacağını söylerken, kendi kariyeri, hedefleri hakkında da samimi açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim ve Frank Rijkaard ikilisi içinde 'ilginç' bir şekilde Rijkaard cevabı veren Emre Çolak, barda çekilen fotoğrafıyla ilgili de Akşam gazetesine konuştu.

Düşüşteki sebep ne olabilir?
- Belirli bir nedeni yok. Her futbolcunun formsuz maçları oluyor. İstediğiniz gibi her maçı iyi oynayamıyorsunuz. 1-2 haftalık bir formsuzluğunuz oluyor. Kasımpaşa maçında takım olarak da iyi oynamadık. Hazırlık maçlarında iyilerden biriydim. Bir maç diğerini tutmayabiliyor.

GEÇEN SENEYE GÖRE CiDDEN KÖTÜYÜM

Kasımpaşa maçında yapılan eleştiriler haksız mı?
- Haksız değil. Arkadaşlarımızın da hocanın da söylediği bu. Herkes hemfikir yani bunda. Biz de kötü olduğumuzun farkındayız. Kendim şunu söyleyebilirim; geçen yıldan kötüyüm.

Yeterli şansı buldun mu?
- Evet... Öyle düşünüyorum. Hatta yettiğinden bile daha çok şans buldum. Fatih Hocamız'ın sayesinde. Gençlere gerektiğinden fazla bile önem veriyor. Semih Kaya ile ben Fatih Hoca'nın sayesinde bu noktaya geldik...

İDDiALIYIM, ÇALIŞIR FORMAYI ALIRIM

Senin mevkiinde Amrabat var, Sneijder de oynayabiliyor. 11 şansın azalıyor mu?
- Fatih Hoca herkese hak ettiği şansı veriyor. Eğer çalışırsanız yabancı ya da Türk, tecrübeli ya da genç diye ayırt etmeden bu forma şansını veriyor. Sneijder ya da Amrabat, herkes takıma katkı sağlayacaktır. Sağlaması lazım. Ben çalıştığım takdirde formayı alabileceğimi biliyorum. Kendi açımdan herhangi bir sıkıntı duymuyorum.

ASIL PATLAMAYI GEÇEN YIL YAPTIM

Emre Çolak ne zaman gerçek patlama yapacak?
- Ben gerçek patlamayı geçen sene şampiyonlukla yaptığımı düşünüyorum. Tabi herkes bizden daha çok şeyler bekliyor. Daha doğrusu G.Saray alt yapısından çıktığımız zaman hep el üstünde tutuluyorsunuz. Yetenekli olunca insanlar daha çok şeyler bekliyor. Ben de bunun farkındayım ve sürekli buna göre çalışıyorum, inşallah önümüzdeki maçlarda gereken patlamayı daha çok, herkesin beklediği kadar yapabilirim.

ÖNCE G.SARAY, SONRA BARCELONA

'Hayalim Barça' demiştin. Bu hayale ne kadar yakınsın?
- Barça'da oynamak için çok erken. Şu an zaten dünyanın en büyük kulüplerinden birinde oynuyorum. Barcelona'da oynamayı ileride tabii ki isterim ama bunun çok zor bir hedef olduğunu da düşünmüyorum. Eğer G.Saray'da çok büyük başarılar elde edebilirsem Barcelona da bana çok yakındır.

SNEiJDER BiZiM ÖĞRETMENiMiZ OLUR

Sneijder gibi bir dünya markası ile oynamak senin gibi gençler için şans olacak mı?
- Tabii ki bizim gibi gençler için faydalı olacak. Ondan öğreneceğimiz çok şey var. Onun gibi dünyaca ünlü bir yıldızla oynamak bir genç oyuncu için onur verici. O da eminim ki bize katkı sağlayacaktır. İnşallah çok şey öğrenip biz de bir şeyler katabiliriz kariyerimize.

Sneijder yeni Hagi olur mu?
- Bence olabilir... Çünkü o çok önemli bir yıldız. Oynadığı bütün maçları da yakından izliyoruz. Elde ettiği bütün başarıları da biliyoruz. Bence olur...

O kız normal arkadaşımdı!

Sercan ve senin kızlarla çekilmiş fotoğrafların sosyal medyada olay oldu.
- Gece hayatına hiç düşkün değilim, o çıkan fotoğraf da Bursa maçından sonraydı. Maçı kazanmıştık. 2 gün de iznimiz vardı, gayet normal olarak da kutlama gibi eğlenceye çıkmıştık. O gece çekilmişti. Yanımdaki bayan normal arkadaşım. 'Bu fotoğrafı Facebook'uma koyabilir miyim? diye sordu. Ben 'Koy, sıkıntı olmaz' dedim. Elimde içki falan da yoktu, niye bu kadar sorun oldu?

onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg


ANNEMiN SÖZÜ GEÇER

Ailenle mi yaşıyorsun?
- Evet ailemle yaşıyorum.

Aile ilişkilerin nasıl? Baban birazcık sert sanırım...
- Evet sert ama ben anneye daha düşkünüm. Anneciyim yani ama normal çocuklar gibi değil. Ben bayağı anneye düşkünüm. Alışverişe, sinemaya, her yere kız arkadaşım olmadığı için annemle gidiyorum diyebilirim.

Ama son sözü baba söylüyor sanırım?
- Yok... Annem söylüyor genelde...

En iyiler Selçuk & Elmander

Türkiye'nin en iyi yerli ve yabancı futbolcusu sence kim?
- Türkiye'nin en iyi yerli oyuncusu Selçuk İnan. Bizim takımda olduğu için söylemiyorum. Hem saha dışındaki karakteriyle hem saha içindeki performansıyla Selçuk İnan. Yabancıda performansı, her şeyiyle tepeden tırnağa bence Elmander.

Fatih Terim ile aranız nasıl?
- Fatih Terim ile aram çok iyi, bütün takım arkadaşlarımın da arası iyi. Gerçekten bize baba gibi davranıyor. Onunla hiçbir futbolcunun sorunu olamaz. Zaten buna da izin vermiyor. Gereken her şeyi bizimle konuşuyor, her zaman da yanımızda.

AZ KALSIN GİTMİŞTİM

Hayatınızın şekillenmesinde Rijkaard mı, Terim mi önemli?
- Duygusal anlamda tabi Frank Rijkaard'ın yeri biraz daha önemli. Çünkü ilk defa resmi maça o çıkardı beni. İlk defa Ali Sami Yen'de o çimlere onun sayesinde bastım. Beni PAF takımdan A takıma da o çıkarmıştı. Onun yeri duygusal anlamda daha büyük benim için ama Fatih Hoca'nın yeri de bambaşka. Çünkü o kadar ısrar etmeseydi belki buralarda olamayacaktım. Kiralık gitmeyi bile düşündüm. Fatih Hocam sayesinde G.Saray'da kaldım.

ÖNEMLİ FARK BABA

Fatih Terim'i diğer hocalardan farklı kılan nedir sence?
- Bence her futbolcuya hocadan çok gerçek bir baba gibi davranması... Diğer futbolcularla 'bire bir' diyaloğu tam nasıl görmedim ama benimle her şeyi konuşuyor. Bütün özel sorunlarımızı bile paylaşıyoruz Fatih Hoca'yla.

Asıl rakibimiz Anadolu takımları

Şampiyonluk bu sezon aslanın midesinde mi? 
- Evet. Lig ilk yarıdan zorlu geçecek. Bunu ilk Kasımpaşa maçıyla görmüş olduk. Şampiyonluğun en büyük adaylarından biri G.Saray.

Lig yarışında en büyük rakibiniz F.Bahçe ve Beşiktaş mı?
- Yani tabii bütün büyük takımlar, hatta bütün Anadolu takımları da büyük rakibimiz. Bunu F.Bahçe, Beşiktaş diye ayırmaya gerek yok. Artık büyük takım, küçük takım diye ayırt etmemek lazım. Çünkü bütün takımlar çok iyi transferler yapıyor. Her takım zor bizim için.

Türkiye'de en iyi kadro bizde

Beşiktaş derbisinde şansınız ne, G.Saray maçın açık favorisi mi sence?
- Yüzde vermemek daha doğru olur. Derbiler iki takım için de çok zor oluyor. Bütün derbilerde olduğu gibi bu derbinin de kazananı biz olacağız. Çünkü bizim elimizde olan kadro hiçbir büyük takımda yok. İnşallah o maçı da alıp, lider olarak yolumuza devam ederiz.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam