Müftüoğlu'ndan Özkahya'ya destek

Süper Lig hakemlerinden hakem Kuddusi Müftüoğlu, 6 hakem uygulamasının hakemlerin üzerindeki baskıyı azaltacağı görüşündü olduğunu ifade etti.

Haber; DHA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Müftüoğlu'ndan Özkahya'ya destek
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
10 Ocak 2013 10:53
Spor Toto Süper Lig'de 13. sezonunu geçiren hakem Kuddusi Müftüoğlu Antalya'da gerçekleşen Merkez Hakem Kurulu Üst Klasman Hakem Ara Semineri'nde DHA'nın sorularını yanıtladı.

Gelecek sezon hayata geçecek olan 6 hakem uygulamasının olumlu sonuçlar vereceğini belirten Müftüoğlu, "Ben 13 yıldır bu ligde görev yapıyorum. Koşulların her zaman aynı olduğunu gördüm. Çok fazla bir değişiklik olmaz. Eleştiri Türk halkının yapısında var ve gittikçe artan bir dozda devam ediyor. Biz hakemler, hazırlıklarımızı en iyi şekilde yapmaya devam ediyoruz. Son dönemde uluslararası maçlarda görev sayısının artması da bizi çok mutlu eden bir durum. Özellikle 6 hakem uygulamasına geçildikten sonra hakemler üzerindeki baskının azalacağını düşünüyorum. Ben bu uygulamanın olumlu sonuçlar vereceğini düşünüyorum. Ceza sahası içinde fazladan bir hakemin daha bulunması pozisyonların daha iyi süzülmesini sağlayacaktır. Oyuncuların da ceza sahası içinde yapacakları birçok faulden kaçınmalarına neden olacaktır."

"HALİS ÖZKAHYA VE FIRAT AYDINUS RAPORLARINA SAHADA ALGILADIKLARINI YAZDILAR"

Müftüoğlu sezonun ilk yarısında Halis Özkahya ve Fırat Aydınus'un verdikleri bazı kararların uzun süre konuşulması hakkında ise şu ifadeleri kullandı.

"İki hakem arkadaşımız da sahada algıladıklarını raporlarına yazdı. Hakemler için sahada algıladıkları önemlidir. İki hakem arkadaşım da doğru bir tavırla raporlarını yazdı. İkisinin de durumları şu anda çok iyi. Maçların ardından yoğun olarak aldıkları tepkileri unuttular. Bu durum yıllardır böyledir. Hatalı bir maç yönetmenizin ardından bir iki gün kötü geçer. Bir sonraki müsabakada hatalarımız unutup, o müsabakaya konsantre olmak zorundayız."

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam