Mou giderse...

Real Madrid'deki görevinden istifa edeceği belirtilen Jose Mourinho'nun olası ayrılığından sonra takımın başına kimin getirileceği konusu da merak konusu olmaya başladı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Mou giderse...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Ocak 2013 10:05
- SPORX DIŞ HABERLER - İspanyol Marca gazetesi yaptığı ankette Real Madrid'de teknik adamlığı tartışılan Jose Mourinho'nun olası ayrılmasının ardından göreve kimin getirileceğini taraftarların oylarıyla belirlemeye çalıştı.

Yaklaşık her üç Real Madrid taraftarından ikisi (yüzde 61,6) Portekizli teknik adam Jose Mourinho'nun tutum ve davranışlarının takımın imajına zarar verdiğini düşünüyor fakat Mourinho'nun olası bir ayrılığından sonra piyasada onun yerini doldurabilecek bir teknik adamın olup olmadığına ise tam olarak karar verebilmiş değil.

MOURINHO'YU YERİNİ DOLDURAMIYORLAR 

Yaklaşık her üç Madrid taraftarının ikisi Portekizli'nin takıma zarar verdiğini düşünse de anketten çıkan sonuçlara göre Mourinho'nun yerini kimsenin dolduramayacağı yönünde. Real Madridli taraftarlar arasında yüzde 25'lik bir kesim Jose Mourinho'nun takıma devam etmesi yönünde oy kullandı ve bu oran diğer teknik adamların aldığı oylardan daha fazla.

Chelsea teknik direktörü Rafael Benitez, Jose Mourinho'nun yerine yüzde 21,4'lük oranla en güçlü aday olarak görülüyor. Benitez'in aldığı bu oran Jose Mourinho'nun aldığı oy oranında daha geride kalmış durumda. 65 yaş üstü taraftarların yüzde 27,5'lik kısmı ise Rafael Benitez'in takımın başına getirilmesini istiyor.

BENITEZ, MOURINHO'NUN GERİSİNDE

İspanyol Rafael Benitez'in yüzde 21,4'lük oy oranının ardından en fazla oy oranı yüzde 21,2! Ama bu oyu alan bir teknik adam yok çünkü kararsız ve oy kullanmayan Real Madrid taraftarları teknik adam konusunda henüz karar verebilmiş değil. Kararsız seçmenlerin arasında kadınların oranı yüzde 27,4 iken 65 yaş üstü taraftarların oranı ise, yüzde 28,6'dır.

Mourinho'dan sonra tercih edilen ikinci teknik adam ise Alman milli takımının teknik direktörü Joachim Löw. Alman çalıştırıcı taraftarlardan yüzde 19,5 oranına oy alırken, 30 yaş altı taraftarlardan yüzde 29,6 oranında kabul gördü. Kadın taraftarların ise sadece yüzde 9,7'lik kısmı yedek kulübesinde Löw'ü görmek istiyor.

LÖW VE LAUDRUP İSTENİYOR 

Swansea City'de çok başarılı bir performans gösteren, Real Madrid ve Barcelona'da geçmişte futbol oynamış olan Danimarkalı Michael Laudrup ise oyların yüzde 15,6'sını alarak Löw'ün ardından tercih ediliyor. Kadın taraftarlardan yüzde 19,4 orabnında oy alan Danimarkalı bu kategoride Benitez ile beraber ilk sırada yer alırken, 30 yaş üstü taraftarlardan ise yüzde 19,2'lik bir talep görüyor.

SÜRPRİZ İSİM DE LİSTEDE...

Listenin dördüncü basamağına ise, İspanya İkinci Ligi'nde Castilla takımını çalıştıran Alberto Toril geliyor .Toril genel oylamada yüzde 12,6'lık bir oy alırken, kadın taraftarlarda bu oran yüzde 6,5'a geriliyor. Ayrıca Toril 5 yaşından küçük taraftarlardanda %7,1 oranında oy almıştır.

Bu sezon Şampiyonlar Ligi karşılaşmalarında Real Madrid'e karşı oldukça üstün bir oyun ortaya koyan Borussia Dortmun'un başarılı teknik direktörü Jurgen Klopp ise şuan için taraftarların çok fazla tercih ettiği isimlerden birisi değil. Klopp genel oylamada yüzde 4,5 oy oranına ulaşırken, kadınlarda bu oran yüzde 6,5'a yükseliyor.

WENGER VE ANCELOTTI LİSTE SONUNDA

2010 yılında takımın başında Pellegrini vardı ve Mart ayından yapılan oylamada sezon sonunda Pellegrini'nin yerine genel fikir Jose Mourinho'nun gelmesiydi ve sezon sonunda da öyle olmuştu. O dönemki oylamada Portekizli'nin hemen ardından gelen Fransız Arsene Wenger ve İtalyan Carlo Ancelotti bu oylamada listenin en gerisinde yer aldılar.

Florentino Perez'in sezon sonunda Arsene Wenger'le sözleşme imzalamasını isteyen taraftarların oranı yüzde 3,1 olurken, bu oran kadın seyircilerde yüzde 8,1'e yükseliyor. Geçmiş yıllarda Milan'la Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olan Carlo Ancelotti ise taraftarlardan sadece yüzde 2 gibi çok düşük bir oyla anketin son sırasında yer aldı.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam