"Manisa'yı Süper Lig'e döndüreceğiz''

PTT 1. Lig ekiplerinden Manisaspor'un kulüp başkanı Emre Hasgör, takımı Süper Lig'e döndüreceklerini açıkladı.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
'Manisa'yı Süper Lig'e döndüreceğiz''
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
14 Ocak 2013 16:45
PTT 1. Lig'de ilk devreyi lider tamamlayan Manisaspor'un kulüp başkanı Emre Hasgör, ''Manisaspor'u Süper Lig'e döndüreceğiz'' dedi.

Hasgör, kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında, ilk yarıda sportif anlamda bazı beklentilerinin olduğunu, ancak bunun da üzerinde bir başarı yakaladıklarını kaydetti. Bu nedenle çok mutlu olduğunu kaydeden Hasgör, ''Şu anda hiç bir şeyi başarmadık sadece ilk yarıyı lider tamamladık. Sezonu lider bitirmek çok daha önemli'' dedi.

Hasgör, sezon sonunda sonuç ne olursa olsun Reha Erginer ile yola devam edeceklerini belirterek, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

''Reha Erginer kurumsal anlamda teknik direktörümüz, ardından da dostumuz. Bu konuda hemfikir olabiliriz. Bugünden sözünü veriyorum, Reha Erginer ile her konuda anlaşılacak ve yola devam edilecek. Konsantrasyon bozukluğu olmaması için bu görüşmeyi sezon sonuna aldık. Hocamız uzun yıllar Manisaspor'a hizmet verecektir. Ligde alacağı sonuçlar ne olursa olsun. Bugünden bunu rahatlıkla söylüyorum. Yönetim kurulu ve benim kararım gelecekle ilgili bakış açımızdan dolayı Reha Erginer ile sözleşme yenileyeceğiz. Bu konuda tüm kamuoyunun kafasındaki bulanıklığın gitmesini istiyorum.''

Menajerlerin devamlı kendilerini aradığını, ancak takımın takviye ihtiyacı olduğunu düşünmediklerini kaydeden Erginer, kulübün borcunun her geçen gün azaldığını, gelir getirecek sponsor çalışmalarının da aralıksız devam ettiğini bildirdi.

Hasgör, PTT 1. Lig'deki ekiplerden farklı bir kulüp olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

''Seyirci desteğimiz az olabilir ama Süper Lig kültürünü fazlaca almış bir kulüp haline geldik. 16 altyapı oyuncusuyla mücadele etsek de hedeflerimiz var. Şehrimize Süper Lig farklı bir kültür getirdi. Kulübümüzü borçlarından temizleyerek top atılsa yıkılmayacak hale getireceğiz. Manisaspor'u Süper Lig'e döndüreceğiz. Sefa çekeceğimiz günleri iple çekiyoruz ama inanılmaz bir cefa da çekiyoruz. Yönetimdeki herkes tüm vaktini Manisaspor'a ayırıyor.''
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam