Maçları spor savcıları izleyecek!

Büyük takımların maçlarını spor savcıları izlerken, diğer illerde ise nöbetçi savcılar takip edecek, her türlü olaya anında müdahale edilecek.

Haber; Hürriyet
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Maçları spor savcıları izleyecek!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
10 Ocak 2013 08:38
Sporda şiddetin önlenmesi için görevlendirilen spor savcıları, ligin ikinci yarısıyla birlikte resmen işbaşı yapacak. Maçları tribünde izleyecek spor savcıları, müsabaka öncesindeki İl Güvenlik Toplantı’larına da katılacak, maçlardaki olumsuz bir durumda anında rapor hazırlayarak adli işlemleri başlatacak. Böylece her türlü tedbir hızla alınmış olacak.

G.Saray-Beşiktaş Tekerlekli Basketbol maçında çıkan olaylar sonrasında çalışmalara hız verildi. Spor savcıları, özellikle dört büyük kulüp olan Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’un maçlarının yanı sıra, PTT 1. Lig ile basketbol maçlarında tribündeki yerlerini alacak. Protokol tribünündeki olaylar da rapor haline getirilecek. İstanbul, İzmir, Bursa, ve Samsun’da spor savcıları belirlenirken, diğer illerdeki maçları ise nöbetçi savcılar takip edecek.

Soyunma odaları da incelenecek

Görevlendirilen spor savcıları, her müsabaka öncesinde takım yöneticileri, TFF, il idaresi ve emniyet yetkileri arasında yapılan İl Güvenlik Toplantı’larına da katılacak. Savcılar, soyunma odaları, protokol tribünü ve maç sonu olaylarını da mercek altına alacak.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam